Na Bittrexe obchodovanie už aj za doláre

Bittrex Inc., burza so základňou v Seattli, ktorá umožňuje používateľom obchodovať s  takmer 200 rôznych digitálnymi menami, uviedla, že na základe bankových dohôd umožní niektorým zákazníkom obchodovať aj v amerických dolároch.

Striktne regulovaná firma tvrdí, že zmluva umožní firemným klientom v niektorých štátoch nakupovať virtuálne meny za doláre – čo by mohlo burze získať viac používateľov. Spoločnosť Bittrex spolupracuje so Signature Bank v New Yorku, ktorá bude spravovať fondy  v dolároch spolu s ďalšími finančnými spoločnosťami.

,,Bolo to dlhá cesta,” povedal šéf spoločnosti Bittrex, Bill Shihara, v rozhovore. ,,Nie je to len o tom, že banky dokážu dôverovať spoločnosti Bittrex. Je to o tom, že banky môžu vo všeobecnosti dôverovať kryptomenám.”

Väčšie finančné inštitúcie, viazané prísnymi vládnymi nariadeniami o praní špinavých peňazí a overovaní zákazníkov, sa väčšinou vyhýbali ohrozeniu ich reputácie tým, že by sa zapojili do odvetvia, ktoré sa stále spája s trestnou činnosťou. Výsledkom je, že niektoré trhy s virtuálnymi menami sú len “krypto-krypto”, čo znamená, že umožňujú zákazníkom obchodovať len s digitálnymi peniazmi, a nie s dolármi.

Spoločnosť Bittrex, ktorá má celosvetovo viac ako 3 milióny zákazníkov, otvára vo štvrtok fiat obchodovanie s menami Bitcoin, Tether a TrueUSD. Služba bude spočiatku k dispozícii len pre firemných zákazníkov vo Washingtone, Kalifornii, New Yorku a Montane z regulačných dôvodov, ale spoločnosť uviedla, že nakoniec plánuje rozšíriť ponuku aj pre retailových investorov.

,,Chcú sa uistiť, že máme kompletné postupy AML / KYC, a že máme správne kontroly našich financií. Kontrolujú nám úplne všetko,” povedal Shihara.

Ani ostatné burzy nezaostávaju a budujú si vzťahy s prestížnymi bankami. Spoločnosť Coinbase, ktorá je jednou z najväčších obchodných spoločností v USA, vyvinula vzťahy s bankami Cross River Bank, Metropolitan Bank a Silvergate Bank v USA a nedávno získala bankový účet spoločnosti Barclays PLC vo Veľkej Británii. 

 

1

POZOR! Akcia na všetky druhy členstva len do konca víkendu (do 3.júna). 

Po zadaní ,,zľavových kódov” v e-shope https://kryptotrejder.sk/produkt/clenstvo-vo-vip-skupine/ získate zľavnené ceny. Platba je možná aj v kryptomene. (kontaktujte info@kryptotrejder.sk)

VIP1 – zľava 15% na 1 mesačné členstvo
VIP3 – zľava 25% na 3 mesačné členstvo
VIP6 – zľava 35%  na 6 mesačné členstvo

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart