Môže sa Antshares stať čínskym nemenným Ethereom?

Môže sa Antshares stať čínskym nemenným Ethereom?

Blockchain technológia bude výrazne ovplyvňovať našu celú spoločnosť. Spôsob zavedenia týchto zmien je stále neistý. Rozdielne projekty v priestore kryptomien smerujú k podobnému cieľu. Jeden z týchto projektov sa nazýva Antshares a čoskoro sa premenuje na NEO. Podľa mnohých ľudí je Antshares čínskym Ethereom. Dokáže ale naplniť očakávania?

Prečo treba zvažovať Antshares?

NEO alebo AntShares, ako ho väčšina ľudí pozná, je open-source blockchain platforma, ktorá bola vyvíjaná v Číne. Spoločnosť má svoju vlastnú menu, ktorú nájdete na väčšine búrz ako ANS – prechod na NEO sa uskutoční neskôr v tomto roku – a zdá sa, že sa jej darí. Pripravovaná zmena značky z Antshares na NEO je súčasťou väčšieho pohybu, ktorého cieľom je zviditeľniť v Číne blockchain technológiu.

Nachádza sa tu základný ekosystém, ktorý poháňa celý projekt Antshares. Každý, kto vlastní pôvodnú menu, môže produkovať „plyn“ pre využitie na platforme. Veľmi sa to podobá tomu, ako funguje Ethereum, s výnimkou toho, že užívatelia môžu používať iba ETH ako spôsob platby za plyn. Momentálne sa produkcia deje pod vlajkou ANS, čo je pôvodným tokenom celého projektu. Užívatelia generujú ANC – Antcoiny – pre platbu za transakčný plyn.

Hoci to znie všetko skvele, Antshares bude musieť oznámiť niekoľko veľkých projektov, ak sa chce stať čínskym Ethereom. Je to ale celkom reálne. Tím Antshares spolupracuje s čínskymi certifikačnými orgánmi pri mapovaní aktív v skutočnom svete pomocou smart contract technológie platformy. Okrem toho úspešne patentovali cross-chain interoperabilitu, ktorá bude mať veľký význam pre budúcnosť. Tím Antshares privítal minulý mesiac niekoľko nových startup partnerov, pričom ďalšie mená budú oznámené počas roka.

Contract systém Antsharu je interne známy ako Smart Contracty 2.0. Existuje niekoľko veľkých rozdielov medzi Antshares a Ethereum, vrátane programovacieho jazyka. Ethereum funguje iba so Solidity, čo je skvelé, no zároveň je to nevýhodou. Antshares podnikol nevyhnutné kroky k tomu, aby zabezpečil kompatibilitu so všetkými existujúcimi kódovacími jazykmi. To znamená, že vývojári sa nemusia učiť nový jazyk pre kódovanie smart contractov, čo by mohlo prilákať veľkú skupinu užívateľov.

Všetky tieto informácie sa stanú skutočne zaujímavé len vtedy, keď budú niektoré z týchto projektov plne rozvinuté a sprístupnené verejnosti. Podobnosti medzi Antshares a Ethereum nájdete v plyne, smart contractoch a potenciálne i v DApps. Zostáva otázkou, či sa projekt skutočne môže stať čínskym Ethereom a či bude dominovať na trhu. Bude zaujímavé sledovať, ako bude tento projekt „konkurovať“ aliancii Ethereum Enterprise.

Sú tu aj určité faktory, ktoré hrajú v prospech Antshares. Materská spoločnosť Antshares, OnChain, je v Číne uznávanou značkou. Projekt získal finančné prostriedky vo výške miliónov dolárov, čo umožní technológií napredovať v budúcich rokoch. Antshares/NEO tržná kapitalizácia je momentálne na úrovni 250 miliónov USD. Iba čas ukáže, ako sa situácia vyvinie. Zdá sa, že Antshares má šancu a dôvod stať sa časom čínskym Ethereom. Bude mať bližšie k čínskemu Ethereum Classic, keďže chcú ponechať blockchain nemeniteľný.

Zdroj:Themarkle,Coindesk.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart