Mjanmarská centrálna banka zakazuje krypto, používatelia nesúhlasia

Mjanmarská centrálna banka tvrdí, že obchodníkom s kryptomenami hrozí pokuta alebo trest odňatia slobody, existujú však pochybnosti o tom, či je toto vyhlásenie podporené legislatívou.

Centrálna banka Mjanmarska oznámila, že neuznáva kryptomeny ako oficiálnu menu, a každý, kto bude prichytený pri obchodovaní s digitálnymi aktívami, môže byť uväznený alebo pokutovaný.

Miestni krypto nadšenci však spochybňujú to, či majú tieto vyhlásenia nejakú podporu v platných zákonoch.

Podľa správy z Myanmar Times centrálna banka krajiny vydala 15. Mája vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že finančné inštitúcie nemajú povolenie prijímať alebo umožňovať transakcie s digitálnymi menami.

Banka odkazovala na kryptomeny vrátane Bitcoinu (BTC), Litecoinu (LTC), Eherea (ETH) a Perfect Money (PM), s ktorými sa obchoduje z osobných Facebookových profilov, ako predmet nariadenia Centrálnej banky Mjanmarska. Hoci sa v oznámení nespomínajú konkrétne dôsledky, banka uviedla, že obchodovanie s týmito aktívami by mohlo mať za následok trest odňatia slobody na niekoľko rokov, alebo vysoké pokuty.

Žiadna právomoc na vymáhanie

Zdá sa však, že tí, ktorí sú zapojení do lokálneho obchodovania kryptomien, týmto oznámením nie sú odradení. Nyein Chan Soe Win, generálny riaditeľ platformy Get Myanmar uviedol:

„Centrálna banka Mjanmarska nezakazuje používanie kryptomien na základe zákona. Iba vydala oznámenie. Keďže s tým nie je spojený žiaden oficiálny zákon, nedá sa povedať, že je obchodovanie s digitálnymi menami ilegálne.“

Nie je to prvýkrát, čo sa Mjanmarská centrálna banka pokúsila zmariť obchodovanie s kryptomenami v krajine. Cointelegraph minulý rok uviedol, že Centrálna banka Mjanmarska naliehala na spotrebiteľov, aby prestali obchodovať s kryptomenami, údajne kvôli obavám, že by neskúsení používatelia mohli prísť o peniaze.

Hoci sa banka pokúša podsunúť obyvateľom odkaz, že kryptomeny sú v Mjanmarsku nelegálne, zdá sa, že neexistujú mechanizmy ani právny rámec na reguláciu alebo blokovanie ich používania.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart