Minister financií z Malajzie: Národná banka bude mať posledné slovo v problematike Kryptomien

Malajzia naznačila, že chce, aby ich národná banka mala posledné slovo pri zavádzaní nových kryptomien.

Podľa ministra financií Lim Guan Eng národná banka krajiny Bank Negara Malaysia (BNM), bude musieť byť konzultovaná u každého kryptomenového projektu, nakoľko bude mať v tejto problematike posledné slovo.

„Prial by som si týmto poradiť všetkým stranám, je jedno kto sú, chystajúcim sa zapojiť do problematiky bitcoinov alebo kryptomenien, že sa musia zodpovedať banke Negara, ktorá bude mať posledné slovo u tejto novej formy meny.“

Pripomínajúc, že vláda nie je proti novým formám mien, Lim trval na tom, že už existujúce zákony musia byť stále dodržované.

„Nerobte nič bez dodržovania smerníc alebo nariadení banky Negara a vyhnete sa možnosti robiť niečo protizákonné“

Harapan Coin projekt

Odozva od Malajzijského ministra financií prišla po vyhrotení intenzívnej debaty o Harapan Coin, ktorý bol nazvaný prvou politickou platformou získavajúcou finančné prostriedky na svete využívajúcou technológiu blockchainu. Počas pondelka sa v parlamente otvorila debata o tom, že Harapan projekt vyzbieral stovky dolárov napriek tomu, že nedostal povolenie od národnej banky.

Podľa správ CCN tento mesiac, Harapan projekt vzbudil sporné názory v Malajzii. Niektorí politici sa k nemu vyjadrovali kladne, iní požadujú napomenutie. Khalid Samad, minister spolkových oblastí Malajzie, spustil tento projekt z dôvodu vybrania peňazí pre Pakatan Harapan, aktuálne vedúcu politickú stranu Malajzie, pred budúcoročnými voľbami.

Očakáva sa schválenie od Bank Negara Malaysia

Počas spustenia projektu Harapan Coin, Samid naznačil, že sa pripravuje žiadosť pre národnú banku, aby mohli dostať oficiálne povolenie. V strede tohto mesiaca, Samad obhájil projekt tvrdením, že kryptomeny sú vlnou budúcnosti.

„Zakladateľ Alibaba Group, Jack Ma, sa tiež vyjadril, že blockchain je budúcnosťou technológie. Pokiaľ ju dokážeme správne použiť, určite bude mať veľkú hodnotu. Ľudia budú kupovať (Harapan Coin) a cena pôjde hore pokiaľ bude použitý pre národné a ďalšie záležitosti.“

Kritici kryptomien zapojili bývalého Malajzijského predsedu vlády Najiba Razaka, ktorý vyzval ľudí k tomu, aby boli viac otvorený z dôvodu zamedzenia okrádania más.

Zdroj: 1

Vo VIP cez víkend prebehla veľká víkendová analýza kryptomien !!!

PRIDAJTE SA K NÁM

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart