Milióny ľudí začnú čoskoro využívať kryptomeny bez toho, aby o tom vedeli.

Kryptomeny a blockchain technológia má svoj zmysel nielen ako platobný systém alebo platidlo bez hraníc ale takisto sa dostáva do popredia používaním smart alebo chytrých kontraktov v právnych službách. Budú právnici v budúcnosti overovať smart kontrakty?

Charlie Moor, šéf firmy Rocket Lawyer, ktorá poskytuje svojim klientom množstvo online právnych služieb, ako je vytváranie zmlúv a právna pomoc, tvrdí, že keďže blockchain technológia pokračuje v rapídnom rozvoji, s každým ďalším použitím sa dostáva aj do oblastí, o ktorých sa nám predtým ani nesnívalo.

Moore sa vyjadril na konferencii MIT Business of Blockchain, keď uviedol, že jeho firma sa snažila zvládnuť komplexné platobné schémy a to najmä tie, ktoré sú spojené s právnymi dohodami. V súvislostí s tým uvažoval o využívaní inteligentných zmlúv – smart kontraktov, ktoré bežia na Ethereum blockchain.

Ďalej rozvinul myšlienku a dodal, že najnovšia technológia firmy, ktorá ponúka „Rocket Wallet“, využíva „stablecoin“, ktorý je navrhnutý tak, aby pomáhal pri zjednodušovaní menových výmen efektívnym spôsobom a znižoval volatilitu, akonáhle je konkrétna zmluva splnená.

Kokrétne informácie

Čo sa týka účinnosti Rocket Wallet, Moore uviedol príklad, že používatelia tohto riešenia na ukladanie dát môžu vytvárať právne zmluvy, ktoré im umožnia vypracovať doložku o plnení, ktorá sa bude riadiť použitím smart kontraktu. V praxi to znamená aj to, že odpadá riziko neplnenia alebo neplatenia druhej strany a dôjde k tomu automaticky.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Okrem toho Moore tiež spomenul, že jeho spoločnosť už testovala beta verziu služby Rocket Wallet s približne 100 používateľmi. Očakáva sa, že konečná verzia softvéru bude zverejnená do konca tohto mesiaca.

Ak bude platforma fungovať podľa očakávania, stane sa jedným z prvých softvérových riešení na integráciu Bitcoinu a hlavných kryptomien do bežnej aplikácie orientovanej na spotrebiteľov.

Záver

Nakoniec treba zdôrazniť, že v minulosti spoločnosť Moore pomohla viac ako 22 miliónom zákazníkov navrhnúť celý rad rôznych právnych dohôd jednoduchým stlačením tlačidla. Uvidíme, či je firma schopná rovnako uspieť aj s najnovším využitím blockchainovej technológie.

Zdroj:https://bitcoinexchangeguide.com/millions-upon-millions-of-people-will-soon-utilize-crypto-assets-without-even-knowing-it/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart