Milióny čínskych turistov používajú mobilné platby

Cestovný ruch je príliv prostriedkov, ktorý napomáha modernizácii a globalizácii všetkého od hotelov až po bankomaty. Teraz sa mení spôsob, akým zaplatíme.

Podľa správy CNBC  príliv miliónov čínskych turistov, núti maloobchodníkov začať používať mobilné platobné riešenia ako Alipay a WeChat Pay, krok, ktorý by mohol povzbudiť mnohé ďalšie krajiny, aby opustili staršie platobné metódy ako hotovosť a karty. Táto normalizácia poskytovateľov externých platieb by mohla znamenať dobrú príležitosť, pre spoločnosti pracujúce na ponúkaní kryptomenových, alebo iných alternatívnych platobných systémov.

V štúdii, ktorú vydala spoločnosť Nielsen, dochádza k nárastu počtu mobilných platieb na miestach, ktoré čínski turisti majú tendenciu navštíviť. Dokonca aj v USA, 61% čínskych turistov hovorí, že platia s mobilnými aplikáciami počas dovolenky.

Čína prešla od kreditných kariet vďaka popularite chatových aplikácií v krajine. Tieto aplikácie, ktoré majú pridružené platobné systémy, uľahčujú odosielanie hotovosti v krajine a teraz cez hranice. Nielsen nie je jedinou organizáciou, ktorá túto zmenu vidí. Podľa poskytovateľa mobilných platieb Citcon viac ako 90% čínskych turistov uprednostňovalo mobilné platby v zahraničí a teraz ich preferencie menia spôsob, akým malé podniky berú platby.

Podľa správy 75 % obchodov s potravinami v Singapure , Malajzii a Thajsku teraz prijíma čínske mobilné platby. 

A 71 % bezcolných obchodov v týchto krajinách takisto podporuje tieto riešenia, čo je znamenie, že ďalší môžu čoskoro nasledovať.

Je to dobrá správa pre masívnu adopciu kryptomien, nakoľko čínsky a celkovo ázijskí turisti tvoria veľkú časť celosvetového cestovného ruchu.

Zdroj: 1

Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva a omnoho viac. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart