Mileniáli uprednostňujú Bitcoin pred zlatom alebo nehnuteľnosťami.

Britská spoločnosť CoinShares, zaoberajúca sa správou digitálnych aktív, vydala správu, v ktorej načrtáva niekoľko trendov na trhu Bitcoinu a kryptomien v roku 2019.

Správa popisuje spoločenské, politické, ekonomické a technologické sily, ktoré sú hnacou silou adopcie kryptomien, a následné trendy, ktoré sa prejavili na trhu kryptomien. Report začína technologickými, hospodárskymi, politickými a sociálnymi makrosilami, ktoré priniesli trh s kryptomenami do jeho súčasného stavu.

Nerovnosť bohatstva

Osobitne dôležitý je rast majetkovej nerovnosti, téma, ktorá sa stala predmetom horúcej diskusie v politických diskusiách, pričom traja najbohatší jednotlivci na svete – Jeff Bezos, Bill Gates a Warren Buffet – vlastnia viac bohatstva ako spodných 50 % svetovej populácie.

Za zmienku stojí aj to, že investičné tendencie mileniálov najviac inklinujú k technologickému sektoru – čo je téma, ktorá je v súlade so správami o tom, že mileniáli investujú s väčšou pravdepodobnosťou do Bitcoinu ako ktorákoľvek iná generácia.

Stablecoiny sú populárne

V roku 2019 bolo oznámených alebo vydaných niekoľko stablecoinov – najmä ten, pri ktorom ide o veľke úsilie Facebooku – Libra. V správe sa uvádza, že celkový trh so stablecoinami sa v roku 2019 hodnotovo takmer zdvojnásobil.

V roku 2019 tiež rástli decentralizované financie, pod ktorých kategóriu spadajú stablecoiny, ale v porovnaní s centralizovaným trhom je to stále slabé.

Bitcoin hash rate a objem denných transakcií

Jedným často pokrytým vývojom v roku 2019 je rast Bitcoin hash ratu. Hash rate naďalej rastie, ako sa blíži ďalší halving Bitcoinu v roku 2020.

Hash rate sa považuje za dôležitý ukazovateľ, pretože je základom pre výpočet investície v Bitcoin sieti. V správe od CoinShares sa tiež uvádza nárast denného objemu transakcií Bitcoinu, ktorý sa zvýšil o 150 % na 2 miliardy dolárov za deň.

Ako vyzerá budúcnosť Bitcoinu?

Celkovo CoinShares uvádza, že Bitcoinu sa určite bude v budúcnosti dariť dobre – vďaka makroekonomickým trendom, ktoré súvisia s globálnym dlhom a triedami aktív s nízkou výkonnosťou, ktorým sa Bitcoin javí ako ideálne zabezpečenie.

Okrem toho, mobilné platby patria medzi najpoužívanejšie spôsoby platby v rozvíjajúcich sa ekonomikách vrátane Indie a Číny. To môže byť motivujúcim faktorom zvyšujúcich sa tendencií technologických spoločností presúvať sa do financií – ktorých logický vývoj by boli decentralizované financie.

V správe sa na záver uvádza, že ďalší veľký nárast cien bude sprevádzať „postav, nakúp a vytvor sapartnerstvo“ – to znamená, že spoločnosti si budú buď musieť vybudovať svoju vlastnú IP adresu, kúpiť existujúce IP alebo kooperovať s existujúcimi firmami, aby sa mohli podieľať na raste priemyslu.

Zdroj: https://beincrypto.com/millennials-increasingly-prefer-bitcoin-to-gold-or-real-estate/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart