MicroStrategy usporiada veľký konferenčný hovor o Bitcoine – záujem údajne hlásia tisícky spoločností

Spoločnosť MicroStrategy sa už pravdepodobne stala najznámejším predstaviteľom kryptomenového trhu medzi verejne obchodovanými spoločnosťami. Práve z nich sa MicroStrategy javí ako najviac optimistická voči Bitcoinu, čo nielenže potvrdzuje svojimi nákupmi, ktoré stále navyšuje, ale takisto aj tým, ako sa snaží do kryptomenového sveta dostať ostatné korporátne spoločnosti. Podľa najnovších správ CEO tejto spoločnosti, Michaela Saylora, sa má dokonca MicroStrategy postarať o veľký videohovor, v ktorom samotná spoločnosť ukáže, ako nakúpila svoje BTC a ako tak môžu spraviť aj ostatné.

MicroStrategy valí aj naďalej

Michael Saylor je od augusta roku 2020 akýmsi kryptomenovým „spasiteľom.“ Jeho extrémne zanietenie pre Bitcoin a pre to, aby do neho investovali iné verejne obchodované spoločnosti spôsobilo, že sa mu podarilo dostať hneď do niekoľkých televíznych relácii na finančných kanáloch, či do rôznych podcastov zameraných nielen na kryptomeny, ale takisto aj na investovanie samotné.

Ešte dnes máte možnosť zakúpiť si náš kryptomenový report pre rok 2020 v zľave! Viac informácii o tomto reporte a takisto aj možnosť zakúpenia nájdete tu.

Niet sa ale čomu diviť. Veď spoločnosť MicroStrategy už nakúpila viac ako 70 780 BTC, pričom posledných takmer 315 BTC za viac ako 10 miliónov dolárov zakúpili iba tento týždeň počas poklesu ceny BTC. MicroStrategy tak dokupuje kedy sa len dá a podľa vyjadrení Michaela Saylora, idú aktuálne naučiť aj ostatné spoločnosti, ako to majú robiť.

Dňa 3.februára 2021 má totižto byť naplánovaný videohovor pre obrovské množstvo predstaviteľov rôznych spoločností, ktorým Michael Saylor má ukázať, ako investovať do Bitcoinu. Práve na tomto telefonáte majú v pláne zverejniť rady nielen z pohľadu účtovného hľadiska, ale takisto aj z právneho a ukázať, ako a prečo nakúpila MicroStrategy Bitcoiny v hodnote celkovo viac ako 2,5 miliardy dolárov. Vďaka tomu, že sa MicroStrategy takto podelí o svoje rady a skúsenosti s investovaním do Bitcoinu, má ušetriť týždne až mesiace ostatným spoločnostiam, ktoré by chceli spraviť rovnaký typ investície.

„Našim cieľom je zverejniť všetko, čo im môže pomôcť s jednoduchšou investíciou do Bitcoinu. Veríme, že im to ušetrí milióny dolárov a týždne až mesiace tvrdej práce.“

Tisíce záujemcov o daný hovor?

Podľa slov Michaela Saylor majú na danú konferenciu prísť tisíce záujemcov o investovanie do Bitcoinu. Aj preto sa sám Michael Saylor postará o dve z celkovo piatich častí programu danej prezentácie. Jeho časti budú opisovať to, prečo je Bitcoin tak zaujímavou investíciou pre spoločnosti či už z makroekonomického pohľadu alebo z pohľadu inštitucionálnych investorov.

Prečítajte si tiež: Grayscale zřejmě přidá do svého portfolia další kryptoměny

Ďalej sa CFO MicroStrategy, Phong Le, pozrie na to, čo by mali spoločnosti zobrať do úvahy z pohľadu integrovania Bitcoinu ako rezervného aktíva. Nasledovať budú rady od právnych predstaviteľov spoločnosti a zakončiť by to mala spoločnosť Delloite so svojimi radami z pohľadu účtovníctva, daní a možných auditov.

Ako celá konferencia dopadne, kto na nej bude a či po 3.feburári 2021 budeme môcť vidieť nárast inštitúcii v kryptomenovom svete budeme určite podrobne sledovať. V tomto prípade by totižto nešlo o investovanie desiatok či stoviek miliónov dolárov, ale v kumulatívnej hodnote by sa mohli tieto investície dostať do desiatok miliárd dolárov, čo je určite zásadný skok pre Bitcoin a kryptomeny.

Aj podľa finančných analytikov investičnej banky JP Morgan by mohlo prísť ku obrovskému prílivu kapitálu do kryptomien, avšak z iných zdrojov. Tí sa však nepozerali na verejne obchodované inštitúcie, ale na penzijne fondy a poisťovacie spoločnosti. Podľa JP Morgan by mohlo dôjsť ku investícii do kryptomien v celkovej hodnote až 600 miliárd dolárov, pokiaľ by penzijne fondy a poisťovacie spoločnosti z Európy, Ameriky a Japonska presunuli do kryptomien len 1 % zo všetkých svojich fondov.

Zdroje: https://www.trustnodes.com/, https://beincrypto.com/, https://cryptoslate.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart