Microsoft spolupracuje so Starbucks na viacerých technických blockchain vychytávkach.

Spoločnosť Starbucks sa rýchlo stáva okrem kaviarenskeho gigantu aj technologická spoločnosť. Na konferencii Microsoft Build developers obe spoločnosti oznámili sériu projektov, na ktorých spoločne pracujú. Nové projekty zahŕňajú všetko od používania machine learning, získania zákazníckych preferencií, až po pripojenie kávovarov v obchodoch na internet a služby na sledovanie kávy pomocou blockchainu.

Microsoft a Starbucks spolupracovali už predtým aj na najvyššej úrovni. Generálny riaditeľ spoločnosti Starbucks Kevin Johnson je bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft, ktorý v roku 2015 riadil celosvetový predaj a divízie Windowsu.

Pri zavádzaní najnovších plodov partnerstva, CEO spoločnosti Microsoft Satya Nadella ocenil spoluprácu medzi softvérovými inžiniermi. Starbucks je podľa neho jeden z mnohých príkladov konzistentného technologického progresu na špičkovej úrovni.

Tu je niekoľko inovácií, na ktorých tieto dve spoločnosti pracujú.

Prediktívne objednávanie Drive-Thru.

Aplikácia Starbucks už poskytuje množstvo odporúčaní založených na histórii objednávok. Spoločnosť rozširuje túto technológiu tak, že bude rozoznávať digitálne informácie, ktoré budú objednávať zákazníkom na základe známych preferencií.

Táto metóda sa bude spoliehať na históriu transakcií a viac ako 400 ďalších kritérií na úrovni obchodov, ako sú inventár, denná doba a počasie.

Či bude táto technológia viesť k rozpoznávaniu tváre zákazníkov alebo poznávacich značiek ich aút a odporučí im svoju obľúbenú objednávku? To nie je ešte jasné, ale Microsoft povedal, že zákazníci budú nakoniec schopní si vybrať na základe ich osobných preferencií.

Prepojené kávovary.

Starbucks používa niekoľko produktov Azure cloud na prepojenie a zabezpečenie viac ako tucta kusov vybavenia v každom z 30 000 obchodov, od kávovarov až po mixéry. Stroje s podporou IoT (Internet of Things) systému zbierajú viac ako tucet informácií za každé espresso, vrátane typu zrna, teploty šálky kávy alebo kvality vody.

Starbucks dúfa, že pripojenie jeho zariadení k cloudu mu uľahčí byť proaktívny namiesto reaktívny. Stroje fungujú 16 hodín denne, každý deň, pri vysokom zaťažení a závady alebo poruchy môžu ochromiť prevádzku obchodov.

Pripojenie všetkých svojich počítačov do cloudu umožňuje takisto rýchlejšie aktualizovať svoje menu. Predtým by museli posielať tisíce USB diskov a nahrať ich manuálne, čo by bol proces, ktorý by trval týždne. Teraz spoločnosť len pošle aktualizované recepty prostredníctvom cloudu.

Od kavového zrna k šálke na blockchaine.

Spoločnosť Microsoft oznámila minulý týždeň svoju novú službu Azure Blockchain Service, a už ju aj využíva v partnerstve so spoločnosťou Starbucks. Cieľom je v konečnom dôsledku spojiť konzumentov kávy s farmármi, ktorí môžu potenciálne využiť nové finančné príležitosti.

Zákazníci budú môcť používať mobilnú aplikáciu Starbucks na sledovanie cesty svojej kávy z farmy, kde kávove zrno rastie až po šálku. Starbucks uviedla, že v minulom roku pracovala s viac ako 380 000 farmami na výrobu kávových zŕn.

Zdroj :https://www.geekwire.com/2019/microsoft-teams-starbucks-predictive-drive-thru-ordering-bean-cup-blockchain/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart