Microsoft Azure Blockchain Servis získava JP Morgan banku ako prvého klienta.

Blockchain technológia je známa prevažne vďaka tomu, že je chrbticou kryptomien, ako je napríklad Bitcoin, ale v priebehu rokov táto technológia zaznamenala aj ďalšie využitie. Služba Azure Blockchain od spoločnosti Microsoft je navrhnutá tak, aby rozšírila potenciál technológie do podnikovej sféry prepojených s cloud úložiskom. Ďalší velikán okrem Amazonu využíva priléžitosť a chápe význam blockchainu.

Microsoft takisto nechce zmeškať príležitosť, a ako je už verejne známe, púšťa sa do odvetvia blockchainu. Bez obáv, nie je to spustenie novej kryptomeny – konkurenta Bitcoinu.

Microsoft debutuje v expanzii svojej platformy Azure cloud a služby Azure Blockchain Service. Je to nová základňa pre korporátne platformy, ktoré chcú využiť blokchain, aby zvýšili dôveru medzi organizáciami. Prvým klientom, ktorý bude využívať túto službu, je J.P. Morgan s Quorum, inteligentnou zmluvnou platformou postavenou na protokole Ethereum.

Blockchain technológia je známa vďaka tomu, že je chrbticou kryptomien, ako je napríklad Bitcoin, ale v priebehu rokov táto technológia zaznamenala aj ďalšie využitie. Schopnosť blockchainu poskytovať dôveru medzi organizáciami a jednotlivcami v digitálnom priestore ju robí užitočným nástrojom pri hlasovaní, zázname lekárskych a iných údajov, povolení na prácu vo veľkých spoločnostiach atď. Služba Azure Blockchain od spoločnosti Microsoft je navrhnutá tak, aby rozšírila potenciál technológie do podnikovej sféry prepojených s cloud úložiskom.

Vzhľadom k tomu, že blockchain môže byť trochu komplikovaný a občas zamotá hlavu, najmä pokiaľ ide o jeho špecifické využitie, nová služba spoločnosti Microsoft je nastavená tak, aby pomohla zjednodušiť vytváranie a správu služieb a sietí na blockchaine. Vďaka Microsoftu nastavíte novú distribuovanú knihu niekoľkými klikmi. Taktiež správa je ľahko zrozumiteľná a pomáha pridávať nových členov alebo nastavovať povolenia pre každého, kto službu využíva. Služba Microsoft Azure Blockchain Service obsahuje aj funkcie inteligentnej zmluvy, ktoré umožňujú jednotlivcom a podnikom nastaviť špecifické podmienky na dokončenie práce, platieb a prístupu k údajom.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Spoločnosť J.P. Morgan už spolupracovala so spoločnosťou Microsoft kvôli jej Quarum blockchainu, čím sa dostala na riadenú platformu spoločnosti Microsoft. Táto služba má rôznych zákazníkov ako napríklad Starbucks a Louie Vuitton a sám Microsoft ju používa ako súčasť svojho Xbox Finance Team. Ak máte záujem vyskúšať službu Azure Blockchain, je teraz k dispozícii v režime Preview. Môžete si vytvoriť bezplatný účet Azure a získať $ 200 na svoju prvú sieť.

Zdroj :https://www.digitaltrends.com/computing/microsoft-azure-blockchain-apps/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart