Max Keiser: Stanovená cena Bitcoinu dosiahne 5000 $ v situácii, keď sa schyľuje k Segwit, už dnes je na úrovni 2750 $

Max Keiser: Stanovená cena Bitcoinu dosiahne 5000 $ v situácii, keď sa schyľuje k Segwit, už dnes je na úrovni 2750 $

 

Max Keiser, sprievodca programu Keiser report na stanici RT, predpokladá cenu Bitcoinu na úrovni 5000 dolárov v situácii, keď je na dohľad aktivácia Segregated Witness (Segwit), čo je oprava „kujnosti“ transakcii. Segwit prichádza od vývojárskeho tímu Bitcoin Core.

16. júla bol naplený aktivačný prah BIP 91 a o päť dní neskôr bol BIP úplne uzavretý horníkmi. Bitcoin návrh na zlepšenie – BIP 91 – je riešenie, ktoré bolo schválené banskou komunitou, aby sa predišlo rozdeleniu reťazca a vytvoreniu druhého Bitcoinu.

Pred uzamknutím BIP 91 sa cena Bitcoinu zotavila z 1850 na 2300 dolárov, v čase keď sa naplnilo 80 percentné aktivačné kvórum miery „hash“. Keď bol 21. júla návrh BIP 91 konečne uzavretý, cena Bitcoinu prudko vzrástla z 2300 na 2750 dolárov, čím zaznamenala v priebehu piatich dní neuveriteľný nárast o 910 dolárov.
Dosiahne Bitcoinu hranicu 5000 $?

Keiser už predtým prezradil cieľ 5000 dolárov pre Bitcoin, keď to zdôvodňoval vzostupným trendom Bitcoinu, ktorý bol dlhodobo udržiavaný. Ako sa však predlžovala diskusia o škálovaní, tak niektorí investori a obchodníci začali strácať dôveru v škálovaciu schopnosť Bitcoinu.

Keďže sa ale podpora pre BIP 91 zvýšila a aktivácia SegWit sa stala pravdepodobnejšou, Keiser vysvetľuje, že jeho cieľ vo výške 5000 dolárov je taktiež reálnejší.
„Z krátkodobého hľadiska je v hre stále vyššia cieľová cena než 5000 dolárov, pretože génius Satoshi infikuje ďalšie milióny.“ uviedol Keiser.

Bitcoin komunita a odvetvie sú vo veľkom očakávaní v súvislosti s aktiváciou Segwit, pretože SegWit by mal priniesť optimalizáciu Bitcoin blokov o 75 percent a taktiež by mal znížiť podstatnou mierou transakčné poplatky.

Pochybnosti

Avšak, ako zdôraznil Bitcoin novinár Aaron Van Wirdum, uzavretie BIP 91 nemusí nutne znamenať zaručenú aktiváciu SegWit. Okrem udržania väčšinovej „hash“ miery podpory pre BIP 91, horníci tiež musia signalizovať Bit 1 na ich blokoch pre aktiváciu SegWit.

Komunita je optimistickejšia v súvislosti s aktiváciou SegWit po tom, čo Antpool, najväčšie banícke združenie prevádzkované Bitmainom, začalo signalizovať Bit 1 na svojich blokoch.
Bitcoin Core vývojár Peter Todd spomenul podobný bod vo vyhlásení ako novinár Van Wirdum:

„Väčšina baníkov môže opätovne prerokovať BIP-91, neaktivovať SegWit a odísť bez dlhodobých následkov, pretože BIP-91 neplatné bloky, ktoré by produkovali, sa považujú za úplne platné prostredníctvom väčšiny užívateľských uzlov.“

Ak sa všetky veci uskutočnia podľa plánu a aktivuje sa SegWit, tak Keiserov cieľ bude oveľa pravdepodobnejší.

Zdroj:obrazok:Coindesk.com,Cointelegraph

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart