Max Keiser: Bitcoin pôjde nahor omnoho rýchlejšie ako zlato.

Nepriaznivá situácia v svetovej ekonomike s rastom svetovej zadlženosti vytvára pre Bitcoin priaznivé prostredie pre investovanie. Znižuju sa alternatívy, kde môžu investori uložiť peniaze s prijateľnou kombináciou rizika a výnosu. Bitcoin sa dostáva aj tu do povedomia.

Bitcoin maximalista Max Kaiser verí, že vplyvom rastu svetového dlhu zažije Bitcoin oveľa väčší kapitálový prílev než tradičné bezpečné aktíva ako napríklad zlato.

Chytré peniaze – Smart Money prúdia do Bitcoinu

V twíte z pondelka 8.júla identifikoval Keiser rastúcu globálnu finančnú krízu s dlhom väčším ako 400% HDP. V júni tohto roku predpovedala Svetová banka, že rýchlosť globálneho ekonomického rastu sa zníži o 2,6% z 2,9 %.

Podľa Keiserových slov, súčasná ekonomická situácia je výhodná skôr pre zvýšený kapitálový tok do Bitcoinu než do zlata alebo iných bezpečných aktív. 

„Na to, aby sme pohli zlato nahor o 1%, potrebujeme 25-30-krát viac kapitálu ako pri Bitcoine. Bitcoin pôjde nahor 25-30-krát rýchlejšie než zlato, zatiaľ čo banky vybuchnú zvnútra.“

Banky už teraz cítia prichádzajúcu nepriaznivú situáciu, keďže Deutsche Bank oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov o približne 18 000 pracovných miest pred koncom roku 2022.

Bitcoinoví býci veria, že najhodnotnejšia kryptomena poslúži ako de facto živý plot proti akýmkoľvek neistotám na mainstreamovom trhu.

Bitcoin je hore o viac ako 230%, opäť prekračujúc cenovú hranicu $12,000. Výkon zlata za tento rok zostáva pod 10% s dočasným rastom nad cenovú hranicu $1,400 na konci júna tohto roku.

Ako už aj predtým bolo písané Bitcoinistom, niekoľko komentátorov sa nakláňa ku „bitcoinu ako k bezpečnému aktívu“ , zahŕňajúc aj štátne médiá v Číne.

Kvantitatívne uvoľňovanie oslabí globálnu ekonomiku

Keiser niekoľkokrát deklaroval, že prechod Federálnych rezerv (FED) z bojovej “jastrabej” do pacifistickej politiky len viac oslabí globálnu ekonomiku, katapultujúc Bitcoin do ešte väčších výšin.

Prezident Spojených štátov Donald Trump ďalej tlačí na FED so znižovaním úrokových mier, obviňujúc Čínu a Európu z manipulovania meny. Vskutku, centrálne banky po celom svete prichádzajú s podobnými peňažnými politikami, týkajúcimi sa znižovania úrokových mier a kvantitatívneho uvoľňovania. Tieto nástroje však vytvárajú bubliny a znehodnocujú menu.

Medzitým najnovšia americká „správa o práci“ ukazuje, že počet pracovných miest narástol o 224 000 v júni tohto roku. S očividne „dobrým“ stavom ekonomiky sa zdá kontraproduktívne zavádzať voľné peňažné politiky ako kvantitatívne uvoľňovanie.

Niektorí komentátori hovoria, že takéto činy vytvárajú ilúziu jednoduchých peňazí, ktoré len stačí dať do akciového trhu, pripomínajúc situáciu, ktorá existovala pred finančnou krízou v roku 2008.

Zdroj : https://bitcoinist.com/bitcoin-will-move-25-30x-faster-up-than-gold-max-keiser/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart