Mastercard a Barclays sa spolupodieľali na financovaní startupu, ktorý využíva xRapid od Ripple

Mastercard a Barclays, dve popredné svetové finančné spoločnosti investovali spolu s ďalšími venutre capital frimamu $1.7 milióna do startupu SendFriend, ktorý používa technológiu xRapid od Ripple. 

xRapid ako riešenie pre trh s objemom $650 miliárd

Cieľom SendFriend je umožniť miliónom ľudí, ktorí pracujú mimo Filipín a uskutočňujú medzinárodné platby do tejto krajiny, aby ich prevod z USD na PHP (filipínske peso) bol podstatne lacnejší a jednoduchší. Podľa slov spoločnosti, vďaka spolupráci s Ripple dokážu znížiť transakčné náklady až o 65 %.

Prepočty, na ktoré sa SendFriend odvoláva ukazujú, že za minulý rok zaplatili pracovní migranti z USA na poplatkoch pri posielaní remitencií (peňažných úhrad) až $45 miliárd. Celkový objem prevodov činil $650 miliárd. Príjemca pritom musel čakať 3 až 5 dní na pripísanie finančných prostriedkov na svoj účet.

Tento týždeň spoločnosť SendFriend oznámila, že sa jej v rámci posledného kola financovania podarilo od investorov vyzbierať $1.7 milióna. Tie budú slúžiť na rozvoj medzinárodných platieb za použitia xRapid. Okrem zmienenej banky Barclays a finančnej inštitúcie Mastercard sa do financovania zapojili aj MIT Media Lab, Techstars, Mahindra Finance, 2020 Ventures a 8 Decimal Capital.

SendFriend použije XRP na konvertovanie USD

SendFriend v tlačovej správe uviedla, že akonáhle pre svojich klientov spustí mobilné aplikácie, začne naplno využívať natívny token siete Ripple, XRP.

XRP bude použitý ako prostriedok likvidity pre cezhraničné platby, čo umožňuje SendFriend obísť príslušný bankový systém a konvertovať USD na XRP a následne na PHP [filipínske peso] za niekoľko sekúnd.

K perspektívnym plánom SendFriend sa vyjadrila aj zakladateľka jednej z financujúcich spoločností 8 Decimal Capital 8, Yuan Ruana:

Spoločnosť SendFriend vybudovala v rámci dodávateľského reťazca silné partnerstvá. Zároveň vytvorila dostatočné predpoklady, ktoré výrazne eliminujú akékoľvek prekážky. Priestor, v ktorom operuje sa však vyznačuje vysokou konkurenciou, kde existujú spoločnosti s dlhoročnými skúsenosťami. My sme ale presvedčení, že projekt SendFriend bude úspešný.

Má dobrú kombináciu v podobe skúseného tímu a pokrýva veľký trh s objemom vo výške $650 miliárd dolárov. Zároveň disponuje investormi, ktorí poskytujú viac ako len kapitál. Svoju stratégiu rastu stavia nie len na výnosoch z transakcií, ale aj na budovaní API rozhraní.

Ripple rozširuje portfólio svojich klientov

Tento mesiac tak ide už o druhy úspech Ripple v podobe prieniku do oblasti platobných riešení. Začiatkom tohto mesiaca táto americká spoločnosť nadviazala spoluprácu so spoločnosťou Finablr. Ide o poprednú platformu zaoberajúcu sa platobnými procesmi a devízami v globálnom meradle.

Súbežne s tým integroval Ripple svoje produkty aj do štruktúr významnej finančnej spoločnosti v Spojených arabských emirátoch – UAE Exchange, ktorá pod označením Unimoni funguje aj v Indii, Kanade a Austrálii.

Na druhej strane je Ripple pod drobnohľadom investorov a komunity kvôli možnému falšovaniu partnerstiev a zavádzania v prípade ohlasovania spoluprác.

Zdroj: Kryptoportal.sk, ethereumworldnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart