Marketing alebo naozaj internetová stránka odhalí Satoshi Nakamota?

Na hlavných YouTube kanáloch a sociálnych médiach sa spustilo zábavné tipovanie, čo nás čaká po skončení odpočítavania na stránke gotsatoshi.com. Je to vtip alebo premyslený marketingový ťah ako prilákať pozornosť? Možno príde “Satoshi Nakamoto”.

Nedávno spustená webová stránka sa stala populárnou témou na sociálnych médiách, pretože ukazuje odpočítavanie „živého odhalenia“ Satoshi Nakamota, tvorcu bitcoinu.

Konferencia Consenzus

Kto je za webovou stránkou alebo prečo bol tento web spustený, nie je jasné. Stránka, Gotsatoshi.com, bola vytvorená v máji 2017 podľa záznamov WHOIS, a obsahuje len odpočítavanie času, ktoré skončí 14. mája. Tento dátum je zhodný so začiatkom Consenzusu, čo je jedna z najväčších blockchain konferencií na svete.

Niektorí špekulujú, že ide o marketingový trik organizovaný spoločnosťou CoinDesk, firmou, ktorá stojí za konferenciou. Na druhej strane to môže byť krok, ktorý má krypto nadšencov odvrátiť od samotnej udalosti.

Bitcoin Cash Hard Fork

Odpočítavanie takisto končí deň pred pripravovaným Bitcoin Cash Hard Forkom 15. mája. Bude to prvý hard fork po poslednom spornom z novembra 2018, ktorý vytvoril Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV). Vraj majú implementovať technologické vylepšenia ako napríklad Schnorr Signatures.

Záhadne sa šušká o niečom dôležitom, čo sa stane v čase hard forku, pretože záhadná entita začala ťažiť významné objemy Bitcoin Cashu (BCH) minulý mesiac, pod pseudonymom Satoshi Nakamoto.

Podľa údajov Coin.Dance sa subjektu podarilo získať až 40% hash rate Bitcoin Cashu.

Spor Wright versus Ver alebo McAfee?

Internetová stránka sa tiež objavuje v čase, keď Craig Wright, prominentný austrálsky počítačový vedec, ktorý tvrdí, že je osobou za pseudonymom Nakamoto, údajne žaloval Roger Vera (Bitcoin.com) za to, že ho nazval klamárom a podvodníkom.

John McAfee, excentrický expert na kybernetickú bezpečnosť, ktorý predpovedal, že Bitcoin bude stát 1 milión dolárov do roku 2020, tvrdil, že vie, kto vytvoril bitcoin, a že sa to chystá odhaliť. Krátko po tom to ale odvolal kvôli jeho kandidatúre na prezidenta USA. Napriek tomu McAfee tvrdí, že „aspoň tucet krypto prívržencov“ pozná skutočnú identitu Satoshiho. McAfee ale môže ubezpečiť komunitu, že to nie je Craig Wright.

Zdroj:https://www.cryptoglobe.com/latest/2019/05/new-website-counts-down-to-live-unveiling-of-bitcoin-creator-satoshi-nakamoto/

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart