Mark Zuckerberg: Facebook si projektom Libra môže pomôcť najmä finančne

Projekt Libra od Facebooku to od začiatku nemal vôbec ľahké. Kritika sa na Libru valila z každej strany a zdalo sa, že po odchode veľkého množstva finančných spoločností, to možno Libra ani neustojí. Opak je však pravdou a zdá sa, že po ťažkých začiatkoch začína Libre svitať na lepšie časy. Zmena cieľu a hlavného plánu Libry priniesla so sebou aj prvé nové spolupráce po dlhom čase. Rovnako prišlo aj ku zmene názvu peňaženky, o ktorej sme informovali v tomto článku. Prečo sa však Facebook snaží zubami nechtami udržať tento projekt? Aktuálne vyjadrenie Marka Zuckerberga poskytuje odpoveď na túto otázku.

Finančný benefit pre Facebooku zo strany Libry

CEO sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg, sa počas včerajšieho online zhromaždenia akcionárov vyjadril aj na tému Libry a budúcnosti tohto projektu. Na otázku od Bretta Younga, ktorý sa zaujímal najmä o finčnaný benefit pre Facebook, Mark Zuckerberg odpovedal nasledovne:

„Pokiaľ má niekto reklamu na Facebooku, potom čo na ňu ľudia kliknú, budú si ihneď môcť daný produkt aj zakúpiť prostredníctvom Libry. Pre vlastníkov biznisov a prenajímateľov reklám je preto takáto forma reklamy hodnotnejšia, čo zapríčiní, že za ňu budú ochotní platiť viac.

Podľa Marka Zuckerberga, by tak mali byť ceny reklám na Facebooku vyššie, ako je tomu teraz. Aktuálny systém totižto funguje tak, že ľudia si určia, aké veľké publikum chcú osloviť a na základe toho prostredníctvom aukcie zaplatia. Po integrovaní Libry však bude umožnené pre zákazníkov, aby produkty ihneď zakúpili, čo uľahčí celý proces.

„Verím, že Libra nám poskytne veľa rôznych možností. Sektory spojené s reklamami a platbami preto možno čoskoro zažijú progres. Myslím si, že to prospeje ľuďom po celom svete a ekonomike ako takej. Milióny ľudí po celom svete sa budú môcť zapojiť a biznis preto bude ešte efektívnejší.“

Aj tak zneli slová Marka Zuckerberga na túto tému. Rovnako ešte dodal, že celková finančná infraštruktúra nebola zmenená už dlhší čas a preto môže Libra priniesť veľmi pozitívnu zmenu pre Facebook.

Podarí sa Libre naplniť očakávania?

Napriek tomu, že Libra mala byť oficiálne spustená už počas prvého kvartálu roku 2020, problémy a výhrady zo strany regulátorov zapríčinili, že sa oficiálne spustenie projektu odložilo na neurčito. Rovnako sa kvôli výhradám regulátorov menilo hneď niekoľko dôležitých vecí vrámci vízie projektu, jeho smerovania a fungovania. Aj preto bol v apríli čiastočne prerobený whitepaper tohto projektu.

Prečítajte si tiež: Digitálne meny centrálnych bánk nie sú náhradou za Bitcoin

Ďalšou zmenou bolo aj premenovanie peňaženky z Calibra na Novi. Tento krok má pomôcť užívateľom najmä k tomu, aby si neplietli celý projekt Libra, iba s jeho peňaženkou. Rovnako prednedávnom pribudli 3 zaujímavé spoločnosti, z ktorých najznámejšia je asi singapurská spoločnosť Temasek. Je teda vidno, že projekt sa aktuálne snaží vstať z popola a docieliť spustenie vlastnej „kryptomeny“ (lepšie asi nazvanej digitálne meny), ktorá bude prvou svojho druhu.

Ako aj Mark Zuckerberg včera spomenul, od Libry sa očakáva naozaj veľa (nielen z finančného hľadiska). To potvrdili aj všetky prebiehajúce zmeny, ktoré mali podporiť jej budúci rast a rovnako aj uspokojiť regulátorov a vyhovieť ich požiadavkám. Kedy dôjde ku oficiálnemu spusteniu tohto projektu je zatiaľ nejasné, avšak s určitosťou vieme povedať, že dopad Libry na dnešnú spoločnosť môže byť naozaj markantný. Podarí sa jej však naplniť očakávania? O svoje myšlienky na túto tému sa neváhajte podeliť v sekcii nižšie alebo na Facebooku.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://www.theblockcrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart