Mark Cuban zmenil názor a povedal fanúšikom, aby sledovali Bitcoin

Mark Cuban zmenil názor a povedal fanúšikom, aby sledovali Bitcoin

 


Len nedávno Bitcoin.com informovalo o významnom príleve pozornosti mainstreamu smerom k Bitcoinu v priebehu posledných niekoľkých mesiacov. Množstvo investorov v týchto dňoch vrhá pozitívne svetlo na decentralizovanú kryptomenu a niektorí z nich zmenili svoje názory, ktoré mali v minulosti.
Miliardársky podnikateľ a hviezda Shark Tank zmenila svoj názor na Bitcoin
Tento týždeň zmenil miliardársky magnát Mark Cuban svoj tón smerom k bitcoinu, keď podnikateľ udelil bitcoinu palec hore na jeho Twitter účte, ktorý má 7,1 mil. sledovateľov. Cuban je známy americký biznismen, ktorý vlastní tím NBA Dallas Mavericks a investoval do mnohých populárnych spoločností ako Magnolia Pictures, Dropbox a AXS Television. Miliardársky investor je okrem toho jedným z hosťov v programe „Shark Tank“, ktorý vysiela televízia NBC.
V roku 2014 Cuban povedal pre vydanie Entrepreneur.com, že neinvestoval do bitcoinu. „Nie, ešte som do Bitcoinu neinvestoval – nie som o tom presvedčený,“ vysvetľoval Cuban. Neskôr v tom istom roku Cuban povedal pre spravodajský server USA Today, že veril, že bitcoin „bol skvelou šifrovacou technológiou,“ ale myslel si, že budúcnosť hodnoty bitcoinu je zúfalá. Investor vysvetľoval, že centrálne banky nedovolia, aby táto technológia rástla ako mena.
„Ako transportný mechanizmus, mechanizmus účtovníctva digitálneho prenosu, je jedinečný a má skvelé šance do budúcna,“ priblížil Cuban vydaniu na konferencii SXSW v roku 2014.
„Myslím si, že nemá šancu ako dlhodobá digitálna mena.“
Cuban teraz odkazuje svojim 7 miliónom Twitter fanúšikom, že sleduje Bitcoin news a oni by mali tiež
Cuban však pre tlač povedal, že bol stále nerozhodný ohľadne tejto technológie a jeho negatívny postoj nebol nemenný. Na otázku, či by niekedy zvážil pridanie bitcoinu do svojho portfólia, Cuban uviedol: „Porota sa stále nerozhodla – budeme musieť počkať a uvidíme.“
Teraz sa zdá, že časy sa zmenili a Cuban mohol dospieť k záveru, čo sa týka Bitcoinu. 6. júna, keď cena Bitcoinu prekonala 2900 dolárov na celosvetových burzách, Cuban svojim 7,1 mil. sledovateľov odkázal:
Po pridaní tweetu však Cuban dodal detail, že si myslí, že bitcoin sa môže nachádzať v bubline. „Myslím si, že je v bubline – jednoducho neviem kedy alebo ako veľké budú korekcie,“ upresňuje investor. „Myslím si, že blockchain je veľmi hodnotná a v budúcnosti bude jadrom väčšiny transakcii. Zdravotníctvo, financie atď. ich budú používať,“ dodáva Cuban.
„Nespochybňujem hodnotu – spochybňujem hodnotenie.“

 

Zdroj:news.bitcoin.com 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart