Malajzia vedie svoje tri najdôležitejšie odvetvia k technológii blockchain

Malajzijská vláda sa snaží preskúmať technológiu blockchain v troch najväčších odvetviach krajiny: obnoviteľná energia, palmový olej a islamské financie. Priemyselno-vládna skupina pre špičkové technológie (MIGHT) presadzuje krok ohľadom prijatia technológie blockchain v každom odvetví s cieľom zvýšiť transparentnosť, udržateľnosť a logistickú efektívnosť.

Obnoviteľná energia

Malajzia zhodnocuje spôsoby, akými by mohli použiť blockchain na zvýšenie využívania energie z obnoviteľných zdrojov. Prostredníctvom prijatia technológie blockchain sa kupujúci teraz môžu rozhodnúť nakupovať len zelenú alebo obnoviteľnú energiu, či už od energetických spoločností, alebo od súkromných vlastníkov solárnych panelov s nadbytočnou energiou. Je to  proces, ktorý je často oveľa efektívnejší ako odosielanie energie na dlhšie vzdialenosti od miestneho zdroja energie.

Palmový olej

Palmový olej je v súčasnosti kontroverzným produktom v dôsledku nepríjemných správ o zlých praktikách a detskej práci, ktoré sa používajú v priemysle po celom svete. Prijatie blockchainu môže pomôcť identifikovať certifikované operácie palmového oleja s etickými praktikami a umožniť kupujúcim identifikovať zdroj svojho palmového oleja pred uskutočnením nákupu.

Zhruba 8% HDP Malajzie pochádza z poľnohospodárstva a 43% poľnohospodárskych príjmov pochádza z predaja palmového oleja, čo je hlavná oblasť, ktorá sa musí podrobiť prijatiu technológie blockchain.

Islamské financie

Islam zakazuje “úžeru” (zber úrokov z úveru) podľa zásady, že peniaze musia byť založené na skutočnej komodite a nemôžu byť jednoducho vytvorené z väčšieho množstva peňazí. Prísne etické predpisy v islamskom bankovníctve vytvárajú v priemysle vyššie režijné náklady a Malajzia sa zaoberá tým, ako by mohol blockchain reťazec pomôcť kompenzovať tieto náklady a zároveň dodržiavať zákon Sharia. Crypto firmy v Dubaji a Malajzii viazali sumy zlata na kryptomenové jednotky, aby umožnili tvorbu dlhov v súlade so zákonom Sharia.

Zdroj: 1

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart