Londýnsky taxikár predáva kryptomeny zákazníkom

Ak si zavoláte taxík v Londýne, je možné, že zaplatíte za viac než len jazdu. Taxikár pod pseudonymom Dave Jenkins, známy aj ako Crypto Cabbie ponúka zákazníkom možnosť zakúpiť počas jazdy po Londýne BTC.

Crypto Cabbie

V Londýne pracuje taxikár, ktorý Vás nielenže odvezie, ale spýta sa či nemáte záujem nakúpiť Bitcoin. Dave Jenkins jazdí so zariadením, ktoré umožňuje ľuďom nákup bitcoinov. Ako vysvetlil v nedávnom rozhovore, toto zariadenie je vyrobené firmou Fastbitcoins a umožňuje mu predávať BTC za cash. Ide v podstate o kupónový systém a tieto kupóny môžu byť neskôr na určitých miestach vymenené za BTC.

Jenkins hovorí, že je pre zákazníkov nákup cez neho oveľa jednoduchší, než registrácia na burzy alebo použitie krypto bankomatov. Crypto Cabbie si myslí, že je prvým taxikárom, ktorý ponúka nákup kryptomien.

“Len prídete, nastúpite, dáte mi peniaze a už máte bitcoin a môžete ísť preč.”

Crypto Cabbie je dobrým priateľom Dannyho Brewstera, zakladateľa britskej firmy na výrobu “point-of-sale” (PoS) terminálov Fastbitcoins.

Privolávanie taxíku v digitálnom svete

Brewster vraj predáva PoS zariadenia obchodom a podnikom po celom svete a  je presvedčený, že budovanie jeho firmy počas medvedieho trhu ju robí silnejšou. Jeho priateľ Jenkins prijíma BTC za jazdy taxíkom od roku 2017, a poklesom jeho hodnoty v posledných mesiacoch nie je vôbec znepokojený. “Zaujíma ma len vlastnenie samotného Bitcoinu..”

Jenkins dodal, že ho ľudia môžu kontaktovať cez Twitter a napísať mu miesto,kde ich má naložiť. Počas jazdy do cieľovej destinácie môžu pasažieri nakúpiť BTC za libry, eurá či americké doláre. Jenkins však predáva BTC len počas normálnej zmeny, ktorá je v čase od 9 ráno do 5 poobede. Z predaja má taxikár len pár centov a nepredáva Bitcoin aby zarobil. Robí to, pretože ho baví privádzať ľudí ku kryptomenám.

 

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart