Litecoin zatiaľ poráža Bitcoin v adopcii SegWitu.

Dva roky po tom, ako Bitcoin a Litecoin integrovali riešenie zvýšenia rýchlosti transakcií, SegWit, zostáva Litecoin vo vedení, čo sa týka celkovej adopcie.

Podľa najnovších údajov z Blockchairu, portálu, skúmajúceho bloky, približne 55% transakcií Litecoinu (LTC), vykonaných do 9.augusta 2019, využíva SegWit upgrade protokolu. V porovnaní s týmto, iba 36% transakcií Bitcoinu (BTC) využíva spätne kompatibilný SegWit update.

SegWit (skrátene Segregated Witness) je protokolárny update kryptomien, ktorý mení spôsob, akým sa uchovávajú a spracúvajú dáta na blockchaine. SegWit bol aktivovaný v Litecoin sieti v máji 2017 a v Bitcoin sieti v auguste 2017.

Pôvodne navrhnutý prominentným bitcoinovým vývojárom Pietrom Wiullom, SegWit má slúžiť na zvýšenie limitu veľkosti blokov, umožňujúc sieti spracovať viac transakcií za sekundu a zabrániť rastúcim poplatkom. SegWit dovoľuje zýšiť rýchlosť transakcií, tým že sa obmedzená veľkosť bloku (BTC 1 MB) zväčšuje odstránením podpisových údajov z bitcoinových transakcií a je dôležitom prvkom k implementácií nových technológii do Bitcoin siete ako je napr. Lightning Network.

Po tom, ako blockchain Litecoinu pozitívne zareagoval na SegWit upgrade, bola táto funkcia pridaná aj na sieť Bitcoinu. Keď bolo prvýkrát predstavené toto riešenie, Bitcoin mal mieru adopcie SegWitu okolo 10%. Niekoľko búrz a poskytovatelia peňaženiek začali integrovať protokolárny update pre obe kryptomeny.

Krypto burza Coinbase, sídliaca v San Franciscu, pridala SegWit do svojej siete vo februári 2018. Tento upgrade zvýšil úrovne adopcie na blockchaine Bitcoinu z približne 14% na 30%. Medzitým sa počas toho istého obdobia zvýšila miera adopcie u Litecoinu z 9% na 28%.

O niekoľko mesiacov neskôr sa adopcia SegWitu začala pre Bitcoin spomaľovať. Avšak, miera adopcie SegWitu u Litecoinu postupne narástla z okolo 24% na 50% s tým, že zostala pomerne konzistentne na 50%.

Pre porovnanie, úroveň adopcie SegWitu u Bitcoinu sa zvýšila len z 30% na približne 39%. Relatívne nízka miera adopcie môže byť čiastočne pripísaná spoločnosti Blockchain.com, ktorá doteraz nepodporoje SegWitu. V súčasnosti má podiel okolo 20% bitcoinových transakcií. 

Zdroj :https://dailyhodl.com/2019/08/14/litecoin-beating-bitcoin-on-adoption-of-scaling-solution-segwit/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart