Litecoin náhle stúpol o 10% – čím to bolo spôsobené?

Počas niekoľkých minút Litecoin (LTC), piate najhodnotnejšie aktívum na globálnom krypto, vzrástol o 10 percent voči americkému doláru. Tento náhly krátkodobý nárast Litecoinu bol nasledovaný návratom Bitcoinu z približne 3 700 USD na 3 868 USD.

Bitcoin je opäť na ceste k prekročeniu odporu na úrovni 3 900 dolárov, po tom, čo úroveň 3 700 dolárov prelomil pomerne ľahko.

Čo spôsobilo nárast Litecoinu? Môže Bitcoin udržať túto hybnosť?

Podľa mnohých obchodníkov bol nedávny cenový pohyb Litecoinu viac technickejší než fundamentálny. Po prvýkrát od júla prekonal Litecoin kľúčovú úroveň odporu na 0,01 BTC.

Počas posledných 3 mesiacov sa Litecoinu darilo relatívne dobre v porovnaní s väčšinou kryptomien.

Niektorí analytici pripisujú celkové zvýšenie dopytu a záujmu o Litecoin komunite open source vývojárov Litecoinu, čím chcú pravdepodobne naznačiť, že chcú, aby sa stali aktívnejšími pri implementácii funkcií pre ochranu súkromia, ako aj v tvorbe významných partnerstiev, ako tie nedávne z oblasti UFC a KPOP.

28. januára Charlie Lee, tvorca Litecoinu, povedal, že sa táto kryptomena zameria na súkromie s integráciou dôverných transakcií (Confidential Transactions, CT). Dôverné transakcie, známejšie ako CT, boli pôvodne vyvinuté pre Bitcoin a mali byť využívané na súkromné ​​transakcie v jeho sieti.

Investori sa pravdepodobne stali smelšími a veria v pozitívny výkon Litecoinu vďaka rastúcemu úsiliu komunity vývojárov na zlepšení ochrany súkromia.

“Zameniteľnosť je jediná vlastnosť peňazí, ktorá Bitcoinu a Litecoinu chýba. Teraz, keď je debata o škálovaní za nami, ďalším bojiskom sa stáva zameniteľnosť a súkromie. Teraz sa sústredím na to, aby sa Litecoin stal viac zameniteľným vďaka pridaniu dôverných transakcií.”

Charlie Lee

Tím vývojárov Litecoinu strávil hodiny diskutovaním o tom, ako pridať dôverné transakcie. Spôsob, akým pomocou softforku pridať CT, je veľmi podobný tomu akým by sme pridali rozšírené bloky (extension blocks) a tie by mohli byť jednoduchšie a mohli by toho urobiť oveľa viac. Skúmame aj pridanie MimbleWimble s rozšírenými blokmi.

Synergia medzi silnými fundamentálnymi faktormi, ako je vysoká aktivita vývojárov, a technickými ukazovateľmi, ktoré dokazujú jasný „breakout“ nad rozhodujúcu úroveň rezistencie, pravdepodobne spustila nedávny veľký nárast Litecoinu.

Krypto trhy sú v lepšej pozícií

V rozhovore s CCN krypto technický analytik s online aliasom “Satoshi, MBA” uviedol, že ak budú dôležité krypto aktíva a kryptomeny s malou kapitalizáciou naďalej preukazovať veľké pohyby smerom nahor, Bitcoin sa môže vyhnúť poklesu na 12-mesačnú úroveň $ 3.122.

“Väčšina mincí má v súčasnosti veľmi dobré postavenie, prakticky všetky sedia na ročnej podpore. Ak sa BTC bude pohybovať do boku, bude sa likvidita presuvať na alty. V poslednej dobe sme zaznamenali obrovské pohyby, 40%, 80%, dokonca aj 150% jednodňové zisky niektorých alternatívnych kryptomien, “uviedol analytik.

Počas dňa zaznamenal Binance Coin (BNB) 15%  zisk voči USD, Enjin Coin 17% nárast cien a Litecoin vzrástol o desať percent v priebehu niekoľkých minút.

Ďalšie krypto aktíva ako EOS a Ethereum zaznamenali zisky v rozmedzí 6 až 9 percent.

Ak sa Bitcoinu podarí udržať svoju hybnosť až nad úroveň 4 000 dolárov, niekoľko technických analytikov očakáva zotavenie trhu a krátkodobý nárast cien.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart