Libra od Facebooku získala spoluprácu s 3 novými spoločnosťami

So všetkými tragickými a vážnymi udalosťami, ktoré sa tento rok dejú, dokáže človek úplne zabudnúť na to, čo sa riešilo vo svete minulý rok. No a v tom kryptomenovom svete sa minulý rok riešil najmä projekt Libra, ktorý mal pracovať na digitálnej menej od Facebooku. Odvtedy sa však veľa zmenilo a projekt sa po počiatočných problémoch akoby utiahol do úzadia. Napriek tomu sa však na jeho vývoji neprestáva pracovať, čo sa prejavilo aj na prvých pozitívnych správach pre Libru za dlhú dobu.

Do projektu Libra sa zapojili 3 nové spoločnosti

Po dlhej dobe a po veľa projektoch, ktoré od projektu odstúpili, sa konečne ku Libre pridali nové spoločnosti. Konkrétne ide o Slow Ventures, investora do kryptomien Paradigm a singapurský hedž fond Temasek. Práve posledná spoločnosť na seba púta pozornosť, kedže ide o fond, ktorý spravuje aktíva v hodnote 220 miliárd dolárov. Chia Song Hwee, CEO spoločnosti Temasek vyjadril svoje nadšenie zo spolupráce nasledovne:

„Spolupráca s Libra Association nám umožní pomôcť s vývojom regulovanej celosvetovej siete, ktorá bude poskytovať čo najefektívnejšie poplatky pre retail. Rozvoj hneď niekoľkých projektov z tohto sektora nás veľmi zaujíma a preto sa teším na objavovanie nových technologických projektov s veľkým potenciálom.“

S rovnakým nadšením komentoval nové spolupráce pre Libra Association aj jeden z popredných predstaviteľov tejto spoločnosti Dante Disparte.

„Tým, že sa k nám pridali ďalšie tri spoločnosti jasne dokazujeme, že sme odhodlaní vytvoriť dostatočne pestrú skupinu organizácii, ktoré nám pomôžu s technologickým pokrokom, vývojom projektu a takisto aj s prípravou na úspešné spustenie projektu.

Potom, čo v roku opustili tento projekt takmer všetky veľké finančné spoločnosti (Visa, MasterCard alebo PayPal) ide tak o skvelú správu. Tento rok sa už do projektu pripojili spoločnosti ako Shopify, Heifer International, Checkout.com alebo kryptomenový broker Tagomi. Podľa predstaviteľov projektu Libra by sa počet spoločností vrámci Libra Association mala dostať až na 100 členov.

Projekt naďalej napreduje

Potom, čo sa stretol ešte minulý rok projekt s veľkou kritikou regulátorov, bola spoločnosť nútena prehodnotiť smer, ktorým sa projekt Libra vydá. Pôvodný návrh s akousi digitálnou menou, ktorá by sa dala celosvetovo využívať vrámci sociálnych sietí ako Facebook, Instagram alebo Whatsapp sa nestretol s porozumením regulátorov po celom svete.

Bolo to viditeľné najmä v apríli, kedy sa projekt Libra definitívne vzdal vízie o jednej globálnej mene, ktorá by bola krytá rôznymi fiat menami. Namiesto toho presedlal na možnosť vytvorenia viacerých samotných stablecoinov, ktoré by samé o sebe boli kryté fiat menami a Libra sa tak chystá vytvoriť akési portfólio digitálnych mien. Jeden typ Libra coinov by tak mohol byť krytý napríklad eurom, ďalší dolárom a podobne. Z týchto stablecoinov by sa nakoniec mala Libra pokúsiť vytvoriť jeden vlastný stablecoin, ktorý by tak bol nepriamo krytý fiat menami.

Prečítajte si tiež aj nasledovný článok: Kim Čong-un zrejme používa ukradnuté kryptomeny na vyváženie ekonomického spádu

Aj keď ide o pomerne zložitý proces, Libra sa rozhodla pre takúto víziu do budúcna najmä kvôli tomu, aby získala podporu regulátorov. Na oficiálne reakcie zo strany akéhokoľvek významného regulátora sa aktuálne ešte čaká. Avšak v kryptomenovej komunite stále koluje názor, že projekt Libra sa nikdy neuskutoční. Zmeny, ktoré tak boli načrtnuté spoločnosťou Libra iba pred pár týždňami, by aj tak nemali viesť ku schváleniu zo strany regulátorov.

Zdroj: https://www.coinspeaker.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart