LedgerX odhalí alternativu k Bakkt v oblasti Bitcoin Futures

LedgerX plánuje stať sa prvou americkou firmou, ktorá ponúka fyzicky vysporiadané kontrakty futures na bitcoiny.

Spoločnosť oznámila, že podala žiadosť o licenciu na určený zmluvný trh (DCM), ktorá by umožnila LedgerX ponúkať svojim zákazníkom fyzicky vysporiadané produkty futures na bitcoin. Na rozdiel od hotovostných futures, ktoré ponúka CME Group (a predtým Cboe), zákazníci dostanú skutočný bitcoin, ktorý je základom zmluvy po jej uplynutí, a nie ekvivalent v amerických dolároch.

Posledná šanca dnes využiť akciu a pridať sa do našej VIP skupiny za akciové ceny!

A možno ešte pozoruhodnejšie je, že LedgerX sa môže zamerať na retailových investorov svojou novou ponukou, povedala Juthica Chouová, ktorá pôsobí ako riaditeľka pre riadenie rizika a prevádzky v spoločnosti LedgerX.

„Budeme schopní obsluhovať zákazníkov všetkých veľkostí, nebudeme obmedzení na [inštitucionálnych klientov],“ povedal Chou CoinDesk.

Po schválení bude LedgerX ponúkať bitcoin, bitcoinové opcie a futures pre bitcoiny retailovým zákazníkom prostredníctvom novej platformy s názvom Omni.

Spoločnosť Omni, postavená na existujúcej infraštruktúre spoločnosti LedgerX, bude pôsobiť ako poskytovateľ služieb úschovy a obchodovania. Pôvodná platforma spoločnosti LedgerX bola prvýkrát schválená na regulačné účely, aby mohla byť uvedená do prevádzky v júli 2017, hoci samotná platforma bola spustená až koncom tohto roka.

Nová platforma bude tiež využívať existujúcu inštitucionálnu likvidnú rezervu spoločnosti LedgerX, aby „ponúkla maloobchodným zákazníkom špičkový zážitok a nezabudnutelný prvý dojem,“ povedal Chou.

Spustenie maloobchodnej platformy s ponukou termínovaných obchodov „vždy bolo naším plánom,“ povedal Chou. Spoločnosť prvýkrát začala ponúkať v októbri 2017 produkty s fyzicky vyrovnanými derivátmi.

„Akonáhle sa platforma ukázala ako stabilná, podali sme licenciu na CFTC,“ povedal Chou

zdroj: Coindesk

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart