Kryptomeny v hodnote 3,2 milióna USD z hacku Cryptopie boli predané.

V správe od Elementus sa píše, že boli zlikvidované kryptomeny v hodnote 3,2 milióna dolárov, ktoré boli odcudzené v priebehu útoku na novozélandskú burzu Cryptopia.

Hackeri zlikvidovali kryptomeny vo výške 3,2 milióna dolárov, pričom väčšina z nich sa zobchodovala na Etherdelta.

Elementus odhalil , že útok stále pokračoval. Ďalších 17 000 krypto peňaženiek bolo napadnutých. Zaujímavé je, že niektoré z napadnutých peňaženiek pokračovali v dopĺňaní finančných prostriedkov napriek tomu, že boli ohrozené.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY

Spoločnosť Elementus dospela k záveru, že používatelia stále uchovávajú finančné prostriedky v peňaženkách Ethereum na burze, pretože Cryptopia už nemá nad nimi kontrolu, zatiaľ čo kontrolu majú hackeri.

Cryptopia naďalej mlčí, pretože posledná aktualizácia bola uverejnená niekoľko dní pred najnovšími zisteniami spoločnosti Elementus.

ETHERDELTA PRIJÍMA VÄČŠINU UKRADNUTÝCH PROSTRIEDKOV

Podľa správy sa prevažná časť kryptomien, ktorá už bola zlikvidovaná, prešla cez EtherDelta.

Je zaujímavé, že spoločnosť EtherDelta zažila podobnú situáciu nedávno. Ku koncu roka 2018 došlo k výpadku bezpečnostných systémov, ktoré narušili podvodníci.

Problémy sa však neskončili. SEC nedávno vydali oficiálne obvinenia  proti zakladateľovi EtherDelta – Zachary Coburnovi, pre nezaregistrovanie burzy ako národnú burzu cenných papierov.

Po burze EtherDelta z hľadiska prijatých ukradnutých finančných prostriedkov je v poradí Binance – najväčšia krypto zmenáreň na svete. Portál Bitcoinist  ale napísal, že Binance nedávno zmrazila “niektoré finančné prostriedky”, ktoré boli ukradnuté v hacku Cryptopia.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart