Kryptomeny transformujú odvetvie rizikového kapitálu.

Balaji Srinivasan, bývalý CTO Coinbasu a generálny partner v Andreessen Horowitz, verí, že kryptomeny prinesú významné zmeny do sveta investícií. Tento priemysel vytvoril nové spôsoby zvyšovania kapitálu. Porovnal kryptomeny k príchodu internetu, ktorý v momente premenil každého jedného užívateľa na publicistu.

Čo čaká krypto ďalej?

Blockchain a kryptomeny sa dostali do jedného z najväčších priemyslov dneška a majú výrazný vplyv na to, ako ľudia vidia peniaze. Po tom, ako zmenili základy sledovania dodávok v logistike, peňažných prevodov a gamblingu, je množstvo ľudí zvedavých na to, čo ďalšíe krypto zmení.

Balaji Srinivasan, anjelský investor a bývalý CTO (technický riaditeľ) Coinbasu, verí, že ďalšou oblasťou, ktorú krypto zmodernizuje, je odvetvie rizikového kapitálu. So spoločnosťami ako Earn, Counsyl, Teleport a Coin Center pod jeho palcom Srinivasan ponúka jedinečnú perspektívu pre budúcnosť kryptomien.

Srinivasan písal v obšírnom vlákne na Twitteri, že kryptomeny majú potenciál zmeniť každého na investora. Porovnal kryptomeny k príchodu internetu, ktorý v momente „premenil každého jedného užívateľa na publicistu.“

Očividne taktiež verí tomu, že digitálne aktíva ponúkajú nový a vzrušujúci priestor na investovanie. „Všetok tento kapitál sa dostáva z postrannej čiary a priteká ako voda,“ napísal Srinivasan.

Krypto ide správnym smerom, aj napriek tomu, aké prekážky sa blížia

Srinivasan napísal, že toto nie je len teória, keďže už teraz existuje mnoho príkladov, ukazujúcich, že priemysel ide smerom, ktorý predpovedal. Nárast initial coin offeringov (ICOs), kapitálový crowdfunding a monetizácia influencerov ukazujú, že kryptomeny už majú výrazný dopad na to, ako ľudia získavajú peniaze.

Pioneer App je skvelý príklad toho, ako blockchain umožnil vytvorenie platforiem, ktoré dovoľujú ľuďom takmer okamžite vyzbierať peniaze pre ich vec alebo startup.

Avšak, kryptomeny ako spôsob fundraisingu ešte stále majú čo dokázať. Peter McCormack, moderátor „What Bitcoin Did“ podcastu, povedal, že napriek všetkým možnostiam, ktorým otvárajú dvere, majú kryptomeny stále dlhú cestu pred sebou, kým budú môcť priamo konkurovať odvetviu rizikového kapitálu.

„Krypto ako spôsob fundraisingu má čo čo robiť. Áno, môže otvoriť dvere možnostiam dostať sa k väčším [peniazom], áno, kapitál môže tiecť ako voda, avšak: 1) kontrolné mechanizmy pri kolách rizikového kapitálu sú nápomocné, 2) idioti, získavajúci veľké peniaze od neskúsených investorov, 3) motivačný model je v háji,“ odpovedal McCormack.

Zatiaľ čo nedospel k nejakému pevnému záveru, Srinivasanove myšlienky naštartovali zaujímavú konverzáciu. Veľa rôznych hlasov prispelo do diskusie, ale takmer každý jeden sa najviac zhodol na tom, že aj napriek prekážkam, krypto priemysel mení odvetvie rizikového kapitálu.

Zdroj : https://cryptoslate.com/former-coinbase-cto-crypto-will-transform-venture-capital/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart