Kryptomeny na Twitteri ZDARMA !

Ekosystém kryptomien v súčasnosti priťahuje rôznych ľudí. Veľa nových užívateľov v tomto odvetví hľadá finančnú odmenu za ničnerobenie. Každý, kto tvrdí, že ak mu pošlete určite množstvo ETH a on vám pošle 10 násobok, je podvodník. Už aj Vitalik Buterin nedávno na svojom Twitteri uviedol, že tento „mor“ ešte nekončí. Podvodníci budú aj naďalej používať túto metódu, pretože daná stratégia sa ukázala ako účinná a dosť lukratívna.

Podobný príspevok, ako môžete vidieť dole na obrázku, väčšinou nájdete v komentároch známych ľudí. Tento príspevok nasledujú mnohé komentáre s pozitívnymi ohlasmi, že to funguje a na peňaženku im prišlo desať násobok hodnoty, ktorú poslali. Tieto pozitívne recenzie bohužiaľ pochádzajú od ďalších fejkových účtov. V prípade, že sa pozriete na skutočnú ETH adresu tohto príspevku zistíte, že na ňu prichádzajú veľké množstva ETH, nikto však neposiela 10 násobnú hodnotu naspäť, ako pôvodne sľubuje.

Ak by bolo možné získať bohatstvo bez zdvihnutia prsta, určite by sa tak stalo v kryptomenovom odvetví. Hoci je potrebné zdvihnúť aspoň niekoľko prstov a urobiť s nimi pár klikov, toto odvetvie je vnímané ako jedna z najlepších možností tejto doby. Je to hlavne vďaka tvrdej práci ostatných ľudí v kryptosvete, ktorí mali dostatok šťastia, že sa stali milionármi takmer cez noc.

Je isté, že veľa ľudí používa služby ako faucet, alebo ďalšie tomu podobné, ktoré sľubujú Bitcoin, alebo altcoiny zadarmo. Tieto sumy sú však veľmi zanedbateľné a často si tým do svojho počítača privodíte nejaký malware. Ďalšou možnosťou, ako získať kryptomeny zadarmo, sú Airdropy alebo Forky spoločností. V prípade airdropu to znamená rozdávanie mincí väčšinou s veľmi malou hodnotou a v prípade forku obdržíte novú kryptomenu v určitom pomere k tej forknutej. Jedinou podmienkou je, že musíte vlastniť určitú hodnotu danej kryptomeny vo svojej peňaženke. V krypto svete nie je nič zadarmo. Všetko, čo zarobíte, zaplatíte úsilím, časom, alebo výpočtovým výkonom.

Zaznamenali sme aj príliv ľudí, ktorí sa vydávajú za významných ľudí v tomto odvetví. Tento prípad zažil Vitalik Buterim, John McAffee a iní. Ľudia buď vytvárajú falošné profily, kedy pomocou osobnej fotky a drobnou zmenou v názve účtu následne komentujú tweety daného užívateľa a sľubujú bezplatný Ether v prípade, že im pošlete menšiu sumu danej kryptomeny. Vzhľadom na to, koľko nových ľudí je v kryptokomunite, myšlienka “mať niečo zadarmo” prináša veľa pozitívnej pozornosti. Aby Vitalik ochránil ľudí pred podvodníkmi, pridal si na svoj účet do svojho mena „No I´m not giving away ETH“. Jasnejšie to už byť nemôže.

Tieto tweety sa nesústreďujú len na Ethereum, ale sľubujú aj iné meny ako Dogecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash. Nikto na internete vám neposkytne veľkú hodnotu zadarmo, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou musel tvrdo pracovať, aby niečo sám získal. Väčšina podobných sľubov v konečnom dôsledku povedie k veľkým stratám.

Dúfame, že v budúcnosti uvidíme menej takýchto pokusov o podvod. Veríme, že týmto článkom sme dali nováčikom jasný pohľad na danú problematiku. Uchovajte svoje kryptomeny v bezpečí. Nikomu neposielajte svoje kryptomeny v domienke, že vám pošle desať násobok hodnoty ETH, BTC alebo inej meny.

Už tento piatok (16.3.) sa vídíme na našej prednáške o kryptomenách v Banskej Bystrici – Hotel Dixon. Vstup pre VIP členov je zdarma. Program prednášky si viete pozrieť priamo na tomto odkaze – https://kryptotrejder.sk/produkt/vstupne-na-prednasku-v-banskej-bystrici-16-3-2018/ 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart