Kryptomeny akceptuje už aj jedna z najväčších futbalových legiend – Lionel Messi

Azda každý z vás už musel postrehnúť, že iba pred niekoľkými dňami došlo k jednému z najväčších futbalových prestupov v histórii. V ňom argentínsky futbalový fenomén, Lionel Messi, zmenil pôsobisko z tímu FC Barcelona, pre ktorý hrával vyše dve dekády, aby prišiel pod Eiffelovú vežu do tímu Paris St. Germain. Zatiaľ čo je táto správa na prvý pohľad zaujímavou iba z pohľadu športu, kryptomenových fanúšikov môže zaujať viac, ako sa zdá.

Lionel Messi dostane PSG token

Lionel Messi totižto vrámci svojho prestupu, v ktorom je zarátaný aj „welcome package“ dostane od tímu PSG tokeny pre fanúšikov. Ich hodnota zatiaľ nie je známa, avšak podľa zdrojov blízkych tomuto prostrediu má ísť o pomerne veľkú čiastku. Celkovo by sa tento bonus, ktorý dostane za podpísanie zmluvy s PSG, mal ale dostať na hodnotu viac ako 30 miliónov dolárov. To však nie je ani zďaleka všetko. Podpis zmluvy totižto pomôže obom stranám. Zatiaľ čo PSG získa na prestíži a takisto aj značnej futbalovej kvalite, Messi si polepší najmä čo sa finančnej čiastky týka.

Tá má byť zatiaľ nastavená na viac ako 35 miliónov ročne, čo je čisto plat od PSG, ktorý Messi dostane. V kontrakte, ktorý je aktuálne podpísaný na dva roky s možnosťou predĺženia o jeden ďalší rok, si tak Messi môže iba z klubovej pokladnice prísť na viac ako 100 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež: Spoločnosť Tether vydala novú správu o svojich rezervách

Naopak PSG získalo posilu, o ktorej azda ani nedúfalo. Prínos Messiho do Parku Princov je vidno takmer okamžite. Iba počet sledovateľov oficiálneho Instagramového účtu tohto klubu vzrástol z 19 miliónov na viac ako 40 miliónov sledovateľov. PSG sa však môže tešiť rastu aj na inom fronte.

Tým je rast na cene ich fanúšikovského tokenu PSG. Token, ktorý je vydaný na platforme Socios.com, ktorý je spravovaná tímom za kryptomenou Chilliz, robí totižto v posledných dňoch extrémne pohyby. Iba v momente, kedy sa šírili klebety o tom, že by sa Messi mohol upísať Parížu, sa cena tohto tokenu zvýšila z hodnoty približne 20 dolárov na viac ako 42 dolárov.

Fan tokeny stále populárnejšie

Následne síce prišlo ku čiastočnému vychladnutiu a prepadu na 33 dolárov, avšak v momente oficiálneho oznámenia príchodu Messiho do klubu PSG sa cena PSG tokenu dostala na viac ako 61 dolárov, pričom tým vytvorila nové ATH. To je možné, že bude ešte niekoľkokrát prekonané v najbližšom období.

Zaujímavé pritom je, že iba začiatkom júla sa táto kryptomena pohybovala iba na úrovni 10 dolárov. Prestupové obdobie jedného z najbohatších futbalových tímov súčasnosti tak dopadlo na výbornú, čo potvrdila aj priazeň fanúšikov. Tým slúži práve PSG token na to, aby vyjadrovali svoju spokojnosť či nespokojnosť nad rozhodnutiami vedenia klubu práve prostredníctvom nakupovania či predávania tokenov.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Tento koncept je pritom používaný nielen v PSG, ale takisto aj v iných futbalových kluboch. Iba s platformou Socios.com má uzavretú dohodu hneď niekoľko popredných futablových klubov ako Atletico Madrid, Manchester City, Juventus či práve predchádzajúci klub Lea Messiho, FC Barcelona. Tejto platforme sa pritom tento rok darí výborne, keďže sa počet spoluprác rozrástol z počtu 20 na viac ako 40. Koncept fan tokenov tak je nepochybne čím ďalej populárnejší.  

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences