Trading Bots, zoznámte sa prosím

Obchodovanie s kryptomenami zo sebou prináša niekoľko prekážok – tie hlavné sú volatilita trhu a identifikácia trendov, ktoré sa môžu zmeniť zo dňa na noc pričom rozdiely v cene môžu byť extrémne. Láka vás predstava, že by ste mohli obchodovať aj v spánku a každý deň dosiahli stály zisk s minimálnym úsilím? S krypto botmi vraj môžete tento sen uskutočniť. Ale je to naozaj také jednoduché ako to vyzerá na prvý pohľad?

Kto sú boti

Boti (trading bots) sú počítačové programy, ktoré odstraňujú emócie z obchodovania. Kupujú a predávajú vaše kryptomeny za použitia algoritmov, ktoré sledujú trajektóriu mien a vyhodnocujú, kedy je vhodné kúpiť, či predať a teoreticky vám umožňujú vytvárať nepretržité zisky. Údajne sa jedná o priemerný zisk v hodnote 1-2% každý deň – hoci obchodníci hlásia oveľa viac. Možno je to prekvapujúce, ale krypto boti sú úplne legálny a plne podporovaný niekoľkými významnými burzami ako Bitfinex, Binance, Bittrex a inými.

Nejedná sa o žiaden nový koncept, trading boti sú už roky populárne na konvenčných finančných trhoch, ale tam stáli niekoľko sto tisíc libier, čiže neboli až tak používaní bežnými obchodníkmi. Kryptomenový boti sú oveľa dostupnejší. V skutočnosti stoja len niekoľko stoviek až tisíciek dolárov za jednorazový poplatok, poprípade je možné využiť aj lacnejšiu variantu – mesačné predplatné. Niektorý boti sú dokonca open-source a úplne zadarmo, aj keď im chýbajú niektoré funkcie.

Ako to funguje

Je treba poznamenať, že sa nejedná o magické riešenie pre nekonečný zisk. Boti vyžadujú pravidelné vylepšenia a úpravy stratégie – ak ich nastavíte len raz a už sa viac nebudete starať, môžete stratiť zisky a dokonca utŕžiť straty. Z tohto dôvodu sa vyžaduje určité pochopenie trhov spolu so základmi investovania a obchodovania.

Na rozdiel od klasických finančných trhov, kryptomenové trhy nikdy nespia, čo znamená že váš bot môže obchodovať 24 hodín denne. Bota je možné spustiť z vášho domáceho počítača. Väčšina používateľov dáva prednosť privátnym serverom (VPS), takže bot sa môže spustiť v úložisku bez toho, aby riskoval prestoje. Buďte veľmi opatrný pred spustením botov, pretože vyžadujú API kľúče, čo znamená, že budú mať prístup k vášmu účtu.

Typy botov

Momentálne je k dispozícií tucet botov od najpokročilejších, ako napríklad Gunbot a dobre zaužívaný Haasbot, alebo používateľský príjemný Profit Trailer. Navyše existujú youtuberi ako Cryptognome a Crypto Crow, ktorý oboznamujú širokú verejnosť o používaní a nastavovaní kryptomenových botov.

Gunbot môžete použiť na burze Binance, Bittrex, Poloniex, Bitfinex, Cryptopia a Kraken. Využíva až 36 odlišných trading stratégií. Jeho cena sa pohybuje od 0,106 BTC po 0.02 BTC. Pracuje na Windowse, Linuxe aj Macu.

Haasbot síce nepodporuje Bittrex, ale môžete tradovať na Binance, Bitfinex, GDAX, Bitstamp a Geminy. Jeho cena začína na 0,32 BTC a končí na0,12 BTC

Profit Trailer podpoduje burzy Binance, Bittrex a Poloniex. Jeho cena sa pohybuje od 0,03 BTC za jednu licenciu.

Ak hľadáte open cource bota, ktorý je zadarmo, pozrite sa na Gekko bota, ktorého podporuje väčšina búrz.

Záver

Niektorí používatelia s použitím kryptomenových botov vytvárajú vysoké zisky, ale radšej buďte opatrní. Boti môžu vytvárať vysoké zisky, ale ak nemáte na začiatku správne zadefinovanú finančnú stratégiu, môžete urobiť niekoľko nesprávnych rozhodnutí. Ak nemáte dobré vedomosti o obchodovaní v kryptomenách, najlepšou stratégiou by mohlo byť pridanie sa do našej VIP skupiny, kde vás všetko naučíme.

Vstup do VIP skupiny otvorený už len do 15.4. (Nedeľa)! 

 

Zdroj1, Zdroj2, Zdroj3, Zdroj4

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart