Kryptomenoví investori chcú staviť milión dolárov na zlyhanie Stock-to-Flow modelu

Zdá sa, akoby sme sa opäť ocitli v roku 2017. Kryptomenový svet ožíva, do rôznych kryptomenových skupín sa pridáva množstvo nováčikov, ktorí žiadajú o rady, cena nielen Bitcoinu, ale aj ďalších popredných kryptomien rastie, pričom z celého sektoru začína byť znovu cítiť množstvo energie a nádeje do budúcna. Nie všetci sú však až takí optimistickí, o čom svedčí aj návrh o stávku dvoch kryptomenových investorov. Tí si myslia, že jedna z najpoužívanejších metrík na vývoj ceny Bitcoinu, Stock-to-Flow model, nemôže fungovať aj o 5 rokov.

„Pokazí“ sa Stock-to-Flow?

Stock-to-Flow model bol prvýkrát využitý kryptomenovým analytikom známym na Twitteri ako PlanB. Podľa neho je S2F (ako sa mu skrátene hovorí) modelom, ktorý predpovedá cenu Bitcoinu z dlhodobého hľadiska na základe scarcity (nedostatku), ktorý je pri Bitcoine známy, keďže ide o prepojenie halvingu a vopred určenej ponuky.

Napriek tomu, že sa tento model zatiaľ ukázal ako pravdivý, samozrejme s čiastočnými odchýlkami, ktoré však nikdy neovplyvnili jeho dôveryhodnosť, v kryptomenovom svete sa nájdu aj ľudia, ktorí si myslia, že S2F nemá šancu udržať si svoju predikčnú schopnosť aj do nasledujúcich rokov.

Jedným z nich je CIO spoločnosti Arcane Assets, Eric Wall, ktorý sa prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že pokiaľ sa nájde protistrana, je ochotný staviť milión dolárov na to, že S2F sa v najbližších rokoch „pokazí.“ Sám pritom špecifikoval, že nemá problém vložiť svoje peniaze do starostlivosti tretej strany, pokiaľ tak spraví aj jeho náprotivok. Eric Wall je ochotný vložiť 1 milión dolárov na to, že Bitcoin nedosiahne v najbližších 5 rokoch sumu 700 000 dolárov, čo by podľa S2F modelu mal dosiahnuť ešte pred rokom 2025.

Ďalšia stávka ešte s lepším kurzom

Aktuálne sa však nezdá, že by jeho stávku niekto prijal a to aj napriek tomu, že ju navrhol práve samotnému analytikovi PlanB. Naopak, na jeho stranu sa pridal aj Ari Paul, spoluzakladateľ spoločnosti BlockTower Capital. Okrem toho, že je ochotný staviť na to, že S2F model nezafunguje v najbližších rokoch, taktiež povedal, že jeho náprotivok dostane kurz 3:1.

To znamená, že pokiaľ by Stock-to-Flow skutočne zafungoval a Bitcoin by sa dostal do roku 2025 nad hranicu 700 000 dolárov, tak človek, ktorý bude ochotný staviť proti Arim Paulovi získa 3 milióny dolárov. Ari Paul sa pritom vyjadril, že sa rozhodol dať lepší kurz pre protistranu práve preto, že si myslí, že je absolútne nereálne, že sa niekto takejto stávky zúčastní. Preto ju chcel spraviť oveľa atraktívnejšiu pre potenciálnych záujemcov.

Prečítajte si tiež: Zoznam miliardárov, ktorí podporujú Bitcoin

Takéto stávky vrámci kryptomenového sveta nie sú ničím výnimočným. Veľmi často sa objavovali aj okolo roku 2017, kedy sa ľudia stavovali na to, ako vysoko Bitcoin vyletí alebo naopak ako hlboko spadne. Aj to nám opäť predznačuje, že napriek tomu, že obaja stávkari idú proti obrovskému cenovému nárastu BTC, v kryptomenovej komunite sa akoby opätovne začínajú objavovať stávky, ktoré nám spríjemnili posledný parabolický rast BTC v roku 2017.

Zdroj: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart