Kryptobanka Silvergate vstupuje na akciovú burzu.

Silvergate je prvá banka zameraná na kryptomeny, s ktorej akciami sa začalo obchodovať na burze New Yorku. V súčasnosti poskytuje služby 750 klientom zameraných len na krypto odvetvie.

Silvergate Bank, kryptomenová banka, oficiálne spustila včera na newyorskej burze cenných papierov predávať svoje akcie v rámci prvotnej emisie akcií alebo IPO. Približne rok po tom, čo sa prvýkrát uchádzala o túto verejnú ponuku alebo zalistovanii akcií na burze, spoločnosť Silvergate začala na NYSE deň IPO ako je uvedené nižšie podľa účtu Twitter na burze cenných papierov.

Táto správa prichádza deň po tom, čo spoločnosť Silvergate dostala „oznámenie o platnosti“ od Komisie pre cenné papiere a burzu v USA, čo naznačuje, že jej dlhodobá ponuka IPO bola schválená. Podľa aktualizovaného prospektu IPO podaného v septembri 2019 banka v súčasnosti poskytuje služby v krypto priestore viac ako 750 firmám vrátane búrz a investorov. Je to výrazné zvýšenie od 542 klientov, ktorých vykázala v marci 2019. V tom čase, keď banka zaznamenala rast klientskej základne od novembra 2018 do marca 2019, aktíva, ktoré mala v držbe, sa mierne znížili, z takmer 1,6 miliardy USD na 1,5 miliardy USD v posledný štvrťrok 2018.

V septembrovom podaní tieto čísla opäť rástli a držali vklady 1,55 miliárd dolárov. Spoločnosť SIlvergate ocenila svoje ceny akcií 6. novembra za 12 dolárov za akciu a plánuje ponúknuť 3 333 333 akcií kmeňových akcií triedy A. Takmer menej ako 1 milión z týchto akcií ponúka spoločnosť Silvergate priamo, zatiaľ čo akcionári ponúkajú podľa tlačovej správy zvyšných 2,5 milióna.Tieto čísla sú konzervatívnejšie ako aktualizovaná registrácia spoločnosti S1 z konca októbra 2019, kde spoločnosť stanovila cenu každej akcie maximálne na 15 dolárov a snažila sa celkovo zvýšiť približne 65 miliónov dolárov.

Ak predá 3,3 milióna akcií za 12 dolárov jednu, spoločnosť s väčšou pravdepodobnosťou získa približne 40 miliónov dolárov.

Zdroj: https://www.coindesk.com/crypto-friendly-silvergate-bank-goes-public-on-new-york-stock-exchange

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart