Krypto portál CCN skončil kvôli Google alebo sa dostal do problémov sám?

V posledných mesiacoch portál CCN zmenil formát svojej stránky a podľa nás sa stal neprehladným zdrojom informácií. Náhle pred pár dňami oznámil, že končí a príčinou je Google. Je to naozaj tak alebo je to len zámienka zlej ekonomickej situácie, tlaku konkurencie a jeho zvláštnych marketingových techník.

Crypto currency news – CCN portál oznámil, že skončí prevádzku svojho portálu o krypto správach. Komunita reagovala skepticicky ale aj s úľavou.

CCN nedávno oznámila svoje koniec, obviňujúc Google, že zmenil kľúčové aspekty vyhľadávacieho algoritmu. Od aktualizácie 3. júna sa návštevnosť stránky údajne znížila o 50 percent, pričom jej tržby klesli o 90 percent. Okrem portálu CNN klesla návštevnosť aj stránkam ako Coindesk a Contelegraph a viacerým aj mimo odvetvie kryptomien. Táto zmena nebola namierená len na krypto portály, ale na druhej strane monhým stránkam zase návštevnosť stúpla.

Peter McCormack, ktorý je autorom podcastu What Bitcoin Did, však poukázal na to, že po aktualizácii spoločnosti Google sa CCN rozhodla pomerne rýchlo a mala asi aj iné problémy.

Zakladateľ Jonas Borchgrevink poznamenal, že SEO rebríčky stránok boli v minulosti horšie, ale súčasná úroveň už nemohla udržať tím 60 ľudí, ktorých teraz zamestnáva. Pozorovatelia špekulovali o rôznych faktoroch, ktoré mohli prispieť k uzávretiu stránky, hlavnou z nich je zhoršenie redakčnej politiky stránky.

Iní ich obvinili z používania sporných taktík na úpravu rebríčka vyhľadávania a návštevnosti sociálnych médií. Podľa niektorých komentátorov sú medzi kryptomenovými publikáciami populárne aj obsahové farmy a používanie botov, falošných sledovateľov. Obsahové farmy sú spolky redaktorov na voľnej nohe, ktorí píšu hlavne kvantá obsahu, ktorý sa hlavne vyhľadáva.

V súlade s obvineniami niektorých komentátorov existuje dôkaz, že CCN kúpila sledovateľov Twitteru, aby mohli čitateľov a inzerentov zavádzať, že sú dôveryhodní.

Pre informáciu, CoinDesk a Cointelegraph mali 94 a 91 percent skutočných nasledovníkov. Zdá sa však, že väčšina čitateľov bola buď apatická, alebo sa jej uľavilo, že CCN už nebude vydávať správy.

Zdroj : https://cryptoslate.com/crypto-community-reacts-to-ccns-closure-google-or-editorial-policy-to-blame/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart