Krypto komunita sa obáva výpredajov BTC v Severnej Kórei z dôvodu klebiet o smrti Kim Čong-una

Po tom, čo sa začali šíriť klebety o smrti vodcu Severnej Kórey – Kim Čong-una – nasledovali správy o tom, že rezervy Bitcoinu tejto krajiny sa začnú masívne vypredávať. 

Po zvestiach o tom, že najvyšší vodca Severnej Kórey buď chradne, alebo je mŕtvy, sa začali šíriť správy o tom, že sa budú vypredávať Bitcoinové (BTC) rezervy krajiny.

Prečítajte si tiež: Spolutvorca Blockchainu o tom, prečo nie je Satoshi Nakamoto

Podľa správy z marca 2019 mala Severná Kórea v tom čase v krypto aktívach okolo $670 miliónov. Mnohí veria, že toto netriviálne množstvo kryptomeny je pod priamou kontrolou Kim Čong-una.

Keďže nedávne správy naznačujú, že život vodcu Severnej Kórey je po neúspešnej operácii srdca v ohrození, mnohí sa obávajú, že krypto zásoby krajiny sa môžu predať, čo spôsobí pokles ceny.

Je však dobré uvedomiť si aj fakt, že mnohí experti v súčasnosti tvrdia, že nie je dôvod veriť tomu, že sa s Kim Čong-unom deje niečo neobvyklé.

Kim Čong-unov sklad BTC: žart sa obrátil v klebetu

Okrem toho, spravodajca trhu v krypto spravodajstve CoinDesk Zack Voell nedávno zverejnil na Twitteri vtip, ktorý získal vyše tisíc lajkov. Tvrdí v ňom, že Bitcoin Kim Čong-una bol presunutý na americký krypto trh Coinbase.

Neskôr tento tweet odstránil a dôvody vysvetlil v inej správe:

„Vymazal som tweet, aby sa ma ľudia prestali pýtať na tx hash, a preto, lebo niektoré krypto médiá to stále berú vážne. Hlúposť v tomto priemysle je jednoducho neuveriteľná.“

Ako naznačil Voellov tweet, niekoľko spravodajských krypto médií informovalo o tom, ako môže zhoršujúce sa zdravie Kim Čong-una ovplyvniť cenu Bitcoinu, s tým, že niektoré z týchto médií bralo tento Voellov (teraz už odstránený) tweet vážne. Neskôr opäť tweetoval:

„Nemôžem uveriť tomu, že to musím povedať, ale Severná Kórea neuvedie na trh všetky svoje bitcoinové zásoby (alebo monero), ak je Kim Čong-un skutočne mŕtvy.“

Vzťah Severnej Kórey a kryptomien

Vďaka dobre známej mlčanlivosti Severnej Kórey nemáme veľa potvrdených informácií o používaní kryptomien severokórejskou vládou. Napriek tomu, ako Cointelegraph informoval v polovici marca, blockchainová forenzná spoločnosť CipherTrace v správe tvrdí, že dvaja čínski štátni príslušníci preprali ukradnuté kryptomeny v hodnote desiatok miliónov dolárov v mene severokórejského režimu.

Vo februári štúdia odhalila, že spotreba internetu v Severnej Kórei sa za posledné tri roky trojnásobne zvýšila, keďže sa režim krajiny naďalej spolieha na kryptomeny pri rôznych činnostiach.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart