Kritik kryptomien Roubini je späť – Nepáči sa mu novinka od PayPalu!

Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že PayPal vstupuje do kryptomenového sveta. Rovnako sme sa pozreli aj na dobrú a zlú stránku tejto novinky. Oba články môžete nájsť tu, pričom bolo jasné, že táto správa sa bude v médiách vyskytovať ešte istý čas. A to sa skutočne deje najmä prostredníctvom reakcii rôznych osobností či už s kryptomenového sveta alebo aj mimo neho. Jednou z osobností, ktorá síce nie je z kryptomenového sveta, ale aj tak sa v ňom často vyskytuje je ekonóm a tvrdý kritik kryptomien, Nouriel Roubini. Po dlhom čase sa opäť vyjadril na tému kryptomien, pričom teraz to bolo v spojení s PayPalom.

Zlo pre krypto, zlo pre PayPal

Iba pred troma hodinami na svojom Twitter profile Nouriel Roubini zdieľal článok od Davida Gerarda, ktorý tvrdo kritizoval PayPal za vstup do kryptomenového sveta. Nouriel Roubini to na svojom Twitteri zdieľal s tým, že povedal, že táto správa je nielen zlá pre kryptomeny, ale takisto aj pre PayPal samotný. Podľa neho týmto krokom PayPal prinieslo „kryptomenové gamblovanie“ priamo americkým investorom. Súhlasil tak s tvrdou kritikou tohto kroku zo strany PayPalu, ktorá bola v danom článku.

Prečítajte si tiež: Ako ťažia profíci? Pozvánka na Webinár

David Gerard, autor knihy „Attack of the 50 foot blockchain“ prirovnával vstup PayPalu do kryptomien k tomu, čo spravila burza Robinhood. Tá býva často kritizovaná a profesionálmi zatracovaná kvôli tomu, že sa teší popularite najmä retail obchodníkov. Podľa neho ide však iba o krok PayPalu k tomu, aby začal súperiť práve s Robinhoodom o zákazníkov a podporiť tak špekulatívne a hazardné gamblovanie s kryptomenami na platformách, ktoré na to neboli vytvorené.

Napriek tomu, že Nouriel Roubini sa s pochopením kryptomenovej komunity často nestretáva, práve pri tomto názore je možné, že by sa dočkal väčšej podpory ako je tomu zvykom. Je tak preto, že vstup PayPalu do kryptomenového sveta si ani zďaleka nepochvaľuje celá kryptomenové komunita. Množstvo odborníkov a kryptomenových analytikov si myslí, že tento krok kryptomenám nepomôže kvôli tomu, že podporí centralizáciu. Riskov, najmä tých bezpečnostných, je s touto správou spojených hneď niekoľko, avšak aj napriek tomu treba mať na pamäti, že PayPal prinesie do kryptomenového sveta stovky miliónov používateľov, čo je z dlhodobého hľadiska výborné najmä pre adopciu a využitie kryptomien.    

Zdroje: https://davidgerard.co.uk/, https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart