Kreditné karty v Argentíne zablokované- Uber prechádza na Bitcoin

Argentínska vláda zablokovala kreditné karty spoločnostiam obchodujúcim s firmou Uber, ktorá si s tým nerobila ťažkú hlavu a vyhlásila, že namiesto nich použije Bitcoin.

Buenos Aires vydalo príkazy národnej komunikačnej agentúre (ENACOM) a spoločnostiam vydávajúcim kreditné karty, aby zablokovali aplikáciu Uber a zakázali spoločnosti využívať služby kreditnej karty. To prinútilo spoločnosť Uber, aby spolupracovala so spoločnosťou Swiss Bitcoin Xapo, aby umožnila platby prostredníctvom debetných kariet Bitcoin.

Spoločnosť čelí v Argentíne tvrdému odporu, najmä v Buenos Aires. Daňové zväzy žalovali mesto a Uber, čo viedlo k tomu, že sudca vydal príkaz na zastavenie ich činnosti. Neskôr obaja prokurátori a sudca nariadili národnej komunikačnej agentúre (ENACOM) zablokovať aplikáciu Uber. Agentúra pre ochranu spotrebiteľa v Buenos Aires a sudca nariadili, aby spoločnosti s kreditnými kartami prestali obchodovať s firmou Uber.

Uber si zákazníkov prispôsobí a použije Bitcoin

Celkovo sa zákazníci spoločnosti Uber dobre prispôsobujú využívaniu platby prostredníctvom Bitcoin debetnej karty spoločnosti Xapo, na ktorú spoločnosť Uber poskytla zľavu vo výške 30 USD. Diego Gutierrez Zaldivar, prezident spoločnosti Bitcoin Latam a generálny riaditeľ spoločnosti RSK Labs, považuje typického zákazníka spoločnosti Uber ako ochotného prijať nové technológie.

,,Vo všeobecnosti sú používatelia Uberu veľmi dobre informovaní o technológiách a rozumejú používaniu Bitcoinu. Obavy ohľadom Bitcoin platieb zvyčajne pochádzajú od negramotnejších používateľov.”

Podľa Franca Amatiho, spoluorganizátora latinskoamerickej bitcoin konferencie (laBITconf)- väčšina používateľov sa priklonila k Bitcoin platbám, než aby stratila Uber.

Záujem o Bitcoin v Latinskej Amerike stále rastie

Latinská Amerika zaznamenala rast Bitcoin scény v dôsledku ekonomických ťažkostí. Portoriko nedávno zlyhalo v splatení svojho dlhu a veritelia ponechali  800 miliónov dolárov bez zaplatenia. Medzitým centrálna banka Mexika zvýšila úrokové sadzby.

,,Bitcoin je bezpečným útočiskom v porovnaní s vysoko inflačnými národnými menami,” dodal na záver Zaldivar.

zdroj: 1

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 A mnoho ďalších: 

Obchod z 31.8.: 

Obchod z 27.8.: 

Obchod z 20.8.: 

Obchod zo 17.8.: 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart