Koronavírus mohol Bitcoinu pomôcť

Niet pochýb o tom, že Bitcoin si tento rok prešiel niekoľkými drsnými mesiacmi, koniec koncov, ako všetky aktíva.

Bitcoin by mohol byť čoskoro opäť vysoko

Vyzerá to tak, že kamkoľvek sa pozriete – či už je to Ázia, Amerika, Európa atď. – ľudia sa zaoberajú okolnosťami okolo COVID-19. Vírus spôsobil globálnej ekonomike ťažké škody, ktoré od začiatku marca viedli k pádom niektorých aktív a trhov o tisíce dolárov.

Niektorí analytici však veria, že z dlhodobého hľadiska to pre Bitcoin nebude zlé. Táto situácia pre jednotku medzi svetovými kryptomenami pravdepodobne prinesie pozitívny výsledok kapitalizáciou trhu.

Prečítajte si tiež: Partneri Multicoin Capital vysvetľujú, ako investujú do krypto startupov

Brandon Mintz – generálny riaditeľ prevádzkovateľa bitcoinových bankomatov Bitcoin Depot – vysvetlil, že práve teraz, napriek nedávnym vlnám, je Bitcoin stále stagnujúci v porovnaní s tým, kde bol v polovici februára. Analýza má svojím spôsobom zmysel. Áno, Bitcoin v súčasnosti dosiahol viac ako 7,500 dolárov, ale pred dvoma mesiacmi sa obchodoval za viac ako 10,000 dolárov, takže ak BTC spôsobí nejaký vážny úder, stále bude mať dostatok priestoru na zlepšenie.  

Mintz je presvedčený, že Bitcoin tak urobí, a vysvetľuje:

„Zatiaľ čo cena za mincu môže v období agresívnej ekonomickej deflácie stagnovať, vlastná kúpna sila meny sa v skutočnosti zvýši, a pravdepodobne celkom významne.“

Minulý pondelok bol pre mnohé aktíva drsný, vzhľadom na správanie trhu s ropou. Nie je jasné, ako by jednoduchý exspirujúci futures kontrakt s ropou mohol spôsobiť toľko škody, ale po jeho poklese aj akcie zaznamenali otrasy, zatiaľ čo Bitcoin a ostatné kryptomeny tiež poklesli.

Holger Zschaepitz – makro analytik – tweetoval:

„Cenový debakel ropy vyšle deflačnú vlnu naprieč globálnou ekonomikou.“

Tieto slová však možno boli vyslovené príliš skoro. Koniec koncov, v tom čase sa Bitcoin obchodoval za okolo $6,700, ale odvtedy výrazne vzrástol a len za pár dní dosiahol $7,500. Akcie sa tiež zotavili, a samotná ropa, aj keď sa nedostala tam, kde bola pred pondelkovým prepadom, vzrástla o viac ako 40% a teraz sa obchoduje za viac ako 17 dolárov za barel.

Niektorí však stále veria, že v najbližších mesiacoch bude pravdepodobne vládnuť hotovosť, vzhľadom na neistotu celkovej ekonomiky. Erick Pinos – líder ekosystému pre Ontology – vysvetli v rozhovore:

„Na rozdiel od inflácie, keď sa ľudia snažia zbaviť dolára, pretože stráca hodnotu, počas deflácie je im s dolárom lepšie, pretože jeho hodnota stúpa.“

Veríme v kryptomeny!

Marcus Swanepoel – generálny riaditeľ spoločnosti Luno – vkladá do Bitcoinu stále veľké nádeje. Vysvetľuje:

„Za posledných päť rokov Bitcoin neustále prekonával väčšinu ostatných hlavných aktív, takže je veľmi pravdepodobné, že tento trend bude pokračovať, najmä so zvýšenou krehkosťou existujúceho finančného systému, ktorú sme videli za posledných pár mesiacov.“

Zdroj: livebitcoinnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart