Kiyosaki radí: Kupujte zlato, striebro a Bitcoin

Známy finančný guru, spisovateľ a autor bestselleru Bohatý otec, chudobný otec, Robert Kiyosaki, patrí medzi veľkých kritikov aktuálneho finančného systému. Rovnako však patrí medzi osoby, ktoré napísali hneď niekoľko edukačných kníh, ktoré vzdelávajú o tom, ako sa stať finančne nezávislým a vybudovať si pasívny príjem. Práve jeho knihy a prezentácie sa stali hitmi a získali mu obrovskú základňu fanúšikov po celom svete. Tým sa snaží Kiyosaki radiť aj prostredníctvom svojich sociálnych médií, čo opäť potvrdil včera.

Kupujte zlato, striebro a Bitcoin

Róbert Kiyosaki používa svoj Twitter účet takmer na dennej báze. Väčšina jeho tweetov v poslednom čase má však jedno spoločné. Spochybňovanie finančného systému, ktorý nás má podľa Kiyosakiho priviesť takmer „do záhuby.“ Myslí si, že najmä reakcia na pandémiu koronavírusu, tlačenie peňazí od Fedu (ale aj iných centrálnych bánk po celom svete) a obrovské finančné stimuly absolútne zdeformujú svetovú ekonomiku.

„Mesto New York skrachuje. Väčšina miest sa spolieha najmä na prílev financií z daní. USA však krachuje. FED tlačí fake doláre, ktoré vás nezachránia. Kúpte preto zlato, striebro a Bitcoin a zachráňte sa sami.“

Bitcoin na 75 000 dolárov do troch rokov?

Tak znie jeden z mnoha tweetov, ktoré Robert Kiyosaki zverejnil na svojom profile. Aj z tohto je vidno, že Kiyosaki je zástancom zlata, striebra a Bitcoinu. To bolo vidno aj pred pár dňami, kedy sa v inom tweete rozhodol predpovedať ceny týchto troch aktív.

„Ekonomika umiera. FED je nekompetentný. Ďalší bailout biliónov v penziách. Nádej sa vytráca. Práve som kúpil ďalšie zlato, striebro a Bitcoin. Zlato je aktuálne na 1 700 dolároch a ja predpokladám, že do roka sa bude obchodovať na 3 000 dolároch. Striebro je za 17 dolárov, do piatich rokov sa dostane na 40 dolárov. Bitcoin sa z aktuálnych 9 800 dolárov dostane do troch rokov na 75 000 dolárov. Modlite sa za to najlepšie – pripravte sa na to najhoršie.“

Prečítajte si tiež: Prvý úspešný test digitálneho eura vo Francúzskej centrálnej banke

Tak znel tweet, ktorý zverejnil na svojom profile 16.mája a minimálne v kryptomenovom svete vzbudil nemalú pozornosť. Je však všeobecne známe, že Kiyosaki sa už istý čas vôbec netají tým, že je zástancom Bitcoinu. Doteraz však z jeho úst padlo len málo predikcii, ktoré by boli spojené aj s konkrétnou sumou BTC v budúcnosti. Aktuálne si však Kiyosaki myslí, že Bitcoin má potenciál na to, aby do troch rokov prekonal sumu 75 000 dolárov. Čo si myslíte vy? Ide o rozumný odhad alebo je Kiyosaki príliš optimistický/pesimistický? So svojimi komentármi sa neváhajte podeliť v sekcii pod článkom alebo na našom Facebooku.


Zdroj: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart