Karibská centrálna banka vyšetruje vydávanie vlastných digitálnych mincí

Rastúci počet vlád a centrálnych bánk na celom svete sa snaží v týchto dňoch vydávať vlastné digitálne mince. Poslednou finančnou inštitúciou, ktorá sa k tomuto trendu pripojila je karibská centrálna banka Curaçao a Sint Maarten.

CoinCentrale Bank van Curaçao en Sint Maarten (CBCS), karibská centrálna banka skúma vydávanie vlastných digitálnych mien centrálnou bankou holandskej meny “gulden”. Vyšetruje realizovateľnosť vydávania digitálneho guldenu na uľahčenie finančných platieb v rámci menovej únie Curaçao a Sint Maarten. Na tento účel banka podpísala Memorandum o porozumení (MOU) s Barbadosovou spoločnosťou Bitt Inc., ktorá je súčasťou portfólia Medici Ventures spoločnosti Overstock.com.

Priprav sa na buducnosť! Akciové produkty, ktoré ti pomôžu zvládnuť tvoju cestu svetom kryptomien nájdeš v našom e-shope! 

,,MOU uvoľňuje cestu pre spoluprácu a zdieľanie informácií týkajúcich sa štúdie uskutočniteľnosti, ktorá je určená na posúdenie životaschopnosti a funkčnosti používania digitálneho guldenu vydaného centrálnou bankou v rámci finančných ekosystémov  oboch členov menovej únie,” vysvetlil Rawdon Adams, generálny riaditeľ spoločnosti Bitt.

Karibská centrálna banka preskúmava vydávanie vlastných digitálnych mincí vládami a centrálnymi bankami, ktoré predtým prejavili záujem o vytvorenie altcoinov z ich vlastných mien, ktorých uviedli hneď niekoľko. Krajiny s obmedzeným prístupom na globálne finančné trhy, ako je Venezuela, Irán a Rusko, vidia kryptomeny ako spôsob obchádzania ekonomických sankcií. Lepšie prepojené inštitúcie vidia digitálne mince ako spôsob zvýšenia dohľadu nad transakciami tým, že eliminujú fiat  hotovosť.

Leila Matroos-Lasten- úradujúca predsedníčka CBCS, uviedla: ,,Centrálna banka je odhodlaná proaktívne riešiť výzvy preskúmaním najnovšie dostupných technológií- napríklad znížienie úrovne využívania hotovosti v rámci menovej únie a zvýšenie bezpečnosti. CBCS týmto uznáva transformačný potenciál inovácií a technológií a je odhodlaná skúmať riešenia týkajúce sa efektívnosti transakcií s viacerými jurisdikciami. Pri digitálnych platbách chce súčasne zabezpečiť dodržiavanie a zabezpečenie pravidiel najmodernejšími technológiami, čo by bolo prospešné pre všetkých. “

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart