Kanadská národná banka sa pripojila k aliancii s cieľom rozvíjať Ethereum

Kanadská národná banka sa pripojila k aliancii s cieľom rozvíjať Ethereum


Prečo nie Bitcoin?
V pondelok predstavila aliancia Enterprise Ethereum 86 nových členov, ktorí budú spolupracovať na vývoji obchodných aplikácií na Ethereum blockchain technológií, vrátane Toyoty, Deloitte, Samsung SDS a Kanadskej národnej banky.
Ethereum je alternatíva k bitcoinu, ktorý naďalej dominuje svetu kryptomien. No zatiaľ čo Bitcoin sa stal útočiskom pre špekulantov snažiacich sa získať veľké peniaze obchodovaním s mincami – prísľubom Ethereum je jeho blockchain technológia – účtovná kniha, ktorá zaznamenáva všetky transakcie – je predovšetkým platformou pre vývoj aplikácií poháňanou ekonomickými stimulmi. Jedným z častých príkladov používania blockchain technológie vo finančnom priemysle je vo forme zúčtovacej vrstvy („settlement layer“), ktorá okamžite uzatvára transakcie bez sprostredkovateľov.
Aliancia, ktorá bola založená vo februári tohto roku, je globálnou nadáciou s viac ako 100 členmi, medzi ktorých sa zaraďujú finančné inštitúcie ako JP Morgan, Credit Suisse a Banco Santander. Jej cieľom je rozvíjať obchodné aplikácie s Ethereum. Členstvo v aliancii garantuje organizáciám možnosť zúčastňovať sa na stretnutiach a podujatiach, rovnako ako prispievať k technickým dokumentom a bielym knihám.
Kanadská centrálna banka, Kanadská banka, sa zaoberá kryptomenami. Banka spustila pilotný projekt využívajúc vnútropodnikovú digitálnu menu na vykonávanie medzibankových transakcií na blockchain technológií v roku 2016, ignorujúc existujúcu bitcoin menu. Avšak nedávno vydaný pracovný dokument navrhol spôsoby regulácie bitcoinu.
„Naším cieľom je učiť sa a aktívne sa podieľať na iniciatívach sľubných zmien v našom odvetví“, napísal hovorca Kanadskej národnej banky v emailovom stanovisku.
V čase zverejnenia správy sa aliancia Enterprise Ethereum na túto tému nevyjadrila.
Záujem o Ethereum rastie, ako jeho mladý, geniálny tvorca, 23 ročný Vitalik Buterin, pokračuje na svojich cestách svetom a šíri svoje evanjelium. Ethereum stále nemusí byť tak cenný ako bitcoin (jedna minca má v súčasnej dobe hodnotu viac ako 2 000 USD, zatiaľ čo hodnota jedného Ethereum, tzv. ether, má cenu 163 dolárov), no môže byť oveľa užitočnejší pre banky. Bol navrhnutý od základov až po prispôsobiteľné aplikácie – tzv. dapps, či „decentralizované aplikácie“ – zatiaľ čo bitcoin je stále iba jednou z mien.

zdroj:motherboard.vice.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart