Kalifornia zakazuje darcovstvo BTC v politických kampaniach

Kandidáti pracujúci pre verejné úrady v americkom štáte Kalifornia, podľa nového rozhodnutia, nemôžu dostávať dary v kryptomenách.

Americká tlačová agentúra Associated Press vyhlásila, že zákaz darcovstva kryptomien pre politické kampane  poukazuje na ťažkosti pri sledovaní pôvodu týchto darov a obavy z politickej transparentnosti. Komisia pre spravodlivé politické postupy (FPPC) prerokovala niekoľko otázok, vrátane tých, či by sa mali kryptomeny ako politické dary povoliť. Zatiaľ čo niektorí komisári na pojednávaní argumentovali proti úplnému zákazu, iní sa pýtali ako overiť pôvod darcovstva virtuálnych mien.

Zástupca FPPC v piatok uviedol, že v nasledujúcom období bude prebiehať ešte ďalšia diskusia a analýza tejto problematiky, pričom uvádza:
,,Bol uskutočnený rozsiahly prieskum zamestnancov a príspevky zainteresovaných strán, ako aj diskusia s Komisiou, boli verejne zobrazené na našej internetovej stránke. Ako uviedli mnohí, ak nie všetci komisári, v nasledujúcich mesiacoch sa uskutočnia ďalšie rozpravy a analýzy o tejto problematike.”

V súčasnosti v Amerike federálna volebná komisia umožňuje kandidátom prijímať dary v kryptomenách ako napríklad Bitcoin v podobe nepeňažného daru…to je rozhodnutie, ktoré sa uskutočnilo v roku 2014.

Južná Karolína zaujala podobný postoj ako Kalifornia a zakázala darcovstvo v kryptomenách. Iní, ako Colorado, umožňujú krypto financovanie, ale na darovanú sumu stanovili určitý limit.

Zdroj: 1


CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart