Južná Kórea čoskoro legalizuje Bitcoin a Ethereum, ochráni obchodníkov pred prasknutím bubliny

Južná Kórea čoskoro legalizuje Bitcoin a Ethereum, ochráni obchodníkov pred prasknutím bubliny

3. júla zástupca vládnej Demokratickej strany Južnej Kórey, Park Yong-Jin, oznámil, že revízie regulačných rámcov pre kryptomeny vrátane Bitcoinu budú uvedené v najbližších mesiacoch.
Juhokórejský poslanec Park predloží a reviduje tri zákony s jediným zameraním na legalizáciu Bitcoinu a Ethereum. V návrhu získanom miestnymi médiami Korean Herald, Park zdôrazňuje potrebu chrániť juhokórejských užívateľov, obchodníkov a investorov pred potenciálnymi rizikami a prípadným prasknutím bubliny digitálnej meny.

Prvý krok – revízia zákona o elektronických finančných transakciách

Jedným z prvých krokov, ktorý Park a jeho tím podnikne, bude revízia zákona o elektronických finančných transakciách, čo umožní podnikom a spoločnostiam, ktoré obchodujú s kryptomenami, udržať si kapitál vo výške min. $436,000 a implementuje prísne KYC a AML systémy.

Takéto požiadavky nebudú problémom pre väčšinu juhokórejských Bitcoin búrz, pretože majú podporu niekoľkých najväčších korporácií a firiem obchodujúcich s rizikovým kapitálom.
Korbit, druhá najväčšia juhokórejská platforma na obchodovanie s digitálnymi menami, ktorá podporuje Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic a Ripple, je krytá najväčšou juhokórejskou 19.2 mld. $ telekomunikačnou spoločnosťou SKT a SoftBank Ventures Korea.

Bithumb, najväčšiu Bitcoin obchodnú platformu v krajine, prevádzkuje verejná spoločnosť s názvom BTC Korea. V súčasnosti sa snaží získať kapitál prostredníctvom navýšenia vloženého kapitálu na juhokórejskej burze cenných papierov. Počas špičky Bithumb spracovala 750 mil. $ hodnoty Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Ethereum Classic a Ripple, čím upevnila svoju pozíciu najväčšej obchodnej platformy v krajine.

Zatiaľ bez právnych základov

V súčasnosti Bithumb, Korbit a Coinone, tri najväčšie platformy na obchodovanie s digitálnymi menami v Južnej Kórei, ktoré kontrolujú takmer 100 percent Bitcoin burzového trhu Južnej Kórey, nemajú podľa Parka a Úradu pre finančný dohľad žiadny právny základ.

Preto budú musieť byť tieto tri burzy spolu s ostatným malými obchodnými platformami v Južnej Kórei licencované a regulované Juhokórejským úradom pred finančný dohľad, čo bude vyžadovať úschovu kapitálu vo výške aspoň $436,000.

Okrem toho, nové požiadavky stanovené vládou týkajúce sa KYC a AML pravdepodobne nebudú problémom pre väčšinu existujúcich obchodných a výmenných platforiem, nakoľko väčšina búrz implementovala prísne KYC a AML systémy už pri svojom spustení. Niektoré platformy ako Korbit, Bithumb a Coinplug sú všeobecne známe svojimi prísnymi overovacími procesmi, aby sa vyhli potenciálnym konfliktom s reguláciami Južnej Kórey.

V rozhovore pre The Korean Herald vysvetlil hlavný právnik advokátskej firmy Minwho, Kim Kyung-hwan, že regulácia a legalizácia Bitcoinu a virtuálnych mien by zabezpečila, že ako obchodníci tak aj firmy budú pôsobiť v rámci právnych rámcov bez toho, aby sa dostali do konfliktu s existujúcimi finančnými reguláciami.
Kyung-hwan povedal:

„Ochrana užívateľov, daňové úniky a pranie špinavých peňazí sú dlhodobým problémom z hľadiska transakcií digitálnych mien. Obchodníci s digitálnymi menami sa často ocitli v problémoch, pretože sú mimo právneho rámca.“

Zdroj:obrazka:internations.org, cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart