Južná Kórea chce sledovať kryptomenové transakcie

Južná Kórea patrí nepochybne ku štátom, v ktorých si kryptomeny vybudovali skvelé meno. Možno nie vo vláde alebo medzi politikmi, avšak priamo obyvatelia tejto krajiny majú kryptomeny v obľube viac, ako vo väčšine štátov. Nie všetci ich však používajú na úplne legálne účely, čo potvrdzuje aj zvýšená aktivita na dark weboch, kde má dochádzať ku kryptomenovým transakciám čoraz častejšie. Aj preto sa vláda daného štátu rozhodla, že sa pokúsi vyvinúť AI technológiu, ktorá by bola schopná sledovať kryptomenové transakcie pochádzajúce najmä z dark webov.

KISA pracuje na umelej inteligencii

Korea Internet and Security Agency (KISA) má v pláne vyvinúť AI software (umelá inteligencia), ktorý by mal sledovať kryptomenové transakcie na dark weboch po škandále, ktorý sa v krajine odohral iba nedávno. Ľudia v krajine totižto mohli platiť prostredníctvom kryptomien za videá, v ktorých malo dochádzať ku sexuálnemu zneužívaniu detí.

Podľa denníka New Daily má vláda na vývoji toho softwaru pracovať už od januára tohto roka, avšak konkrétne výsledky zatiaľ ešte nie sú vidno. Napriek tomu je však KISA odhodlaná tento software vyvinúť tak, aby bol schopný sledovať kryptomenové transakcie. Vláda má v pláne spustiť celý tento projekt do konca roku 2022, pričom celý tento rok by mal slúžiť najmä na pilotné testy.

Rovnako by mal celý projekt obsahovať machine-learning technológiu, ktorá by automaticky sledovala všetky dark weby v krajine, ktoré prijímajú kryptomenové transakcie. Pomôcť by celému projektu mal aj regulátor známy pod skratkou VASP (Virtual Asset Handling Office).

Ťažkosti s vyšetrovaním, ale aj veľké investície do technológii

Cho Joo-bin, jeden z najvyššie postavených ľudí v tomto škandále je už v zajatí policajtov. Napriek tomu však vyšetrovanie postupuje veľmi pomaly, pretože Cho Joo-bin sa rozhodol nespolupracovať a kedže bolo vo veľkej väčšine transakcii využité Monero (XMR), tak sa k páchateľom samotným vyšetrovatelia pravdepodobne nikdy nedostanú. Dňa 2.júna prikázali juhokórejské súdy k zmrazeniu všetkých kryptomenových peňaženiek, ktoré mali patriť hlavnému podozrivému, avšak ani to ho neprinútilo spolupracovať.

Dnes sme vás informovali aj o tejto téme: BIS správa: Koronakríza poukázala na potrebu CBDC

Napriek tomu sa však na vývoji danej AI technológie má pracovať minimálne do roku 2023. Dovtedy má byť podľa agentúry KISA do projektu investovaných minimálne 6,5 milióna dolárov a viac ako 1,64 milióna dolárov prostredníctvom súkromných dotácii. Tie majú rovnako poslúžiť aj pri vývoji ďalších technológii, ktoré budú mať za úlohu sledovanie kryptomenových transakcii.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences