JP Morgan: sme veľkí fanúšikovia Etherea 

Jamie Dimon, CEO investičnej bankovej spoločnosti JP Morgan, sa v lete minulého roka neslávne zviditeľnil výrokom, že Bitcoin je podvod. Napriek tomu, že neskôr svoje vyhlásenie oľutoval, stále si za ním stojí.

Ohľadom blockchain technológie ako takej je miernejší a hovorí, že je to “skutočná technológia”. Bolo by čudné, keby tvrdil niečo iné, keďže JP Morgan vyvinula vlastný blockchain – Quorum.

Quorum je verzia Etherea pre veľké firmy, zameraná na súkromie a rýchlosť. Na finančné transakcie sa ale nepoužíva. Jeho hlavný prínos je tzv. tokenizácia aktív – vytvorenie digitálneho záznamu o reálnych produktoch, ktorý je uložený v decentralizovanej a nemeniteľnej databáze.

“Sme jediná finančná skupina, ktorá vlastní celkové riešenie: od aplikácie až po protokol”, povedal riaditeľ JP Morgan pre blockchain iniciatívy, Umar Farooq.

“Sme veľkí fanúšikovia Etherea”, dodal.

Quorum blockchain sa momentálne používa na digitalizáciu zlata.

Zlaté tehličky sa uložia do špeciálnych obalov, ktoré ho chránia pred falšovaním. Pre každú zlatú tehličku je vytvorené jedno krypto-aktívum, teda token na Quorum blockchain. Tento token cestuje podobne ako tehličky zlata: od adresy ktorá patrí zlatej bani, cez adresy dodávateľov až ku konečnému zákazníkovi.

Je to dôležité preto, lebo vďaka blockchain technológii vieme zistiť pôvod zlata. Niektorí investori sú ochotní si priplatiť viac, ak majú istotu, že zlato bolo vyťažené v bani s férovými podmienkami a pracovníci boli adekvátne zaplatení.

JP Morgan založil Medzibankovú Informačnú Sieť (Interbank Information Network), ktorej členom je vyše 100 bánk a používa blockchain pre zlepšenie informácií o platbách. Quorum použila Národná banka Kanady na vydanie certifikátov o depozitoch pre amerických investorov. Monetárna autorita Singapúru tiež testuje Quorum pre ich účtovný systém.

 Zdroje: 1 2


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Navyše, kto vstúpi dnes (1.11) tak získa aj malý bonus od nás – krypto oblečenie, podľa výberu od nášho partnera v hodnote do 30 EUR. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Aby ste si vedeli pozrieť ako pravidelne videoanalýzy u nás fungujú a vyzerajú ⏩ nech sa páči prinášame vám analýzu z nedávnej Nedele, v ktorej sme sa zamerali aj na menej známe kryptomeny. Napríklad PHX sa podarilo prekonať až 130% profit.

https://youtu.be/3cwxrWTB3ss

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart