Jeff Bezos v priebehu dvoch dní predal akcie Amazonu v hodnote približne 1,7 miliárd dolárov

Jeff Bezos v priebehu dvoch dní predal akcie Amazonu v hodnote približne 1,7 miliárd dolárov. Pre mnohých veteránov v krypto priemysle to pripomína, keď zakladateľ Litecoinu Charlie Lee urobil to isté so svojím LTC.

December 2017 bol možno najbláznivejším obdobím na trhu kryptomien. Bitcoin (BTC) nielen dosiahol rekordnú výšku 20 000 dolárov, ale prakticky všetky altcoiny rástli do závratnych výšin.

Limitovaný počet miest: 15
Chcem sa zúčastniť Workshopu

Potom bol príbeh Charlieho Leeho, ktorý sa rozhodol 20. decembra toho istého roku predať všetky svoje Litecoiny (LTC) na samom vrchole. [CNBC] Od tej doby je projekt Litecoinu v neustálej kríze dôvery, že jeho zakladateľ už nemá v hre svoj kapitál.

Teraz to vyzerá, že samotný Jeff Bezos práve predbehol „Charlie Lee“. Titan Amazonu ticho predával svoje akcie v Amazone v hodnote 1,7 miliárd dolárov podľa dokumentov predložených Komisii pre cenné papiere a burzy. [Forbes] Predaj dokončil dva dni, 31. januára a 3. februára. Bezos efektívne predal vrchol, za predpokladu, že Amazon nebude stúpať vyššie. V januári došlo k vyskočeniu akcií Amazonu z 1 828 USD na 2 008 USD av súčasnosti sa obchoduje za 2 049 dolárov za akciu.

Charlie Lee bol kedysi najväčším zástancom mentality „HODL“. V decembri 2017 však odišiel z HODL do SODL. Odvtedy sa nadácia Litecoin snažila zostať solventná, keď jej fondy vyschli. Spoločnosť BeInCrypto informovala, že mesačné „dary“ nadácii boli v 1. štvrťroku 2019 iba 1 000 dolárov. Všeobecne možno povedať, že zakladateľ, ktorý predáva svoje podiely, je zlým znakom, ale to, čo platí pre Litecoin, nemusí platiť pre Amazon.

Zdroj: https://beincrypto.com/jeff-bezos-pulls-a-charlie-lee-sells-1-7b-in-amazon-stock-at-the-top/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart