Je rýchly a lacný. Japonský bankový gigant chváli Ripple

Ripple umožňuje presun veľkého množstva peňazí po svete rýchlejšie a lacnejšie. Takto sa vyjadril bankový gigant Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), ktorý kryptomenu používa medzi vlastnými pobočkami.

MUFG spolupracuje s Ripple od marca minulého roka. Japonská najväčšia banka sa do programu Global Payments Steering Group pridala s ďalšími veľkými menami ako Standard Chartered, Bank of America Merrill Lynch, Royal Bank of Canada, CIBC, Santander či Westpac Banking Corporation.

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

Japonský gigant sa teraz podelil so svojimi skúsenosťami a výhodami spolupráce. Na konferencii APAC ich v júni popísal človek zvedenia banky. „Ripple je jedným z riešení na ktoré sa zameriava a je riešením, ktoré funguje,“ popísal.

„Prečo je toto pre nás naozaj dôležité je, že fungujeme vo viac ako 50 krajinách sveta ako banka. Takže viac ako 50 krajín má pobočky a operácie a musíme všetkými týmito operácia denne presúvať veľké množstvo peňazí. Máme viacero nadnárodných korporácií, takže hovoríme o obrovskej likvidite každý deň.“

Pokračoval vysvetlením, ako Ripple pomáha presúvať peniaze lacnejšie a rýchlejšie. „Mnoho z nás musí použiť swift a platiť poplatky. Do procesu sa zapájajú ďalšie banky a trvanie sa naťahuje na 1-3 dni. Využití technológie ako je Ripple sa dostaneme na čas okolo 30 sekúnd a výrazne nižšie poplatky.“

V súčasnosti sa má zaoberať využiteľnosťou Ripple pre svoje pilotné projekty americká spoločnosť ponúkajúca finančné služby Western Union.

V prospech Ripple sa vyjadrila aj „prvá burza s krypto aktívami v Belgicku“ Bit4you. Tá hovorí, že má s Ripple dohodu a bude ho integrovať na prenos platieb.

Zdroj: 1

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart