Je EOS naozaj decentralizovaný? Vyskytli sa totiž duplikáty producentov blokov.

EOS New York odhalil znepokojivý objav na EOS networku. Zdá sa, že nie všetci producenti blokov sú nezávislí a niektoré pozície kontroluje centrálny subjekt.

Šesť domén zaregistrovaných jediným subjektom

EOS New York zistil, že šesť súčasných producentov blokov je spojených s jediným subjektom, čo potenciálne odoberá takmer tretinu výrobnej sily sieťového bloku. Odmeny a výpočtové zdroje sú tiež centralizovanejšie, ako sa očakávalo.

Na základe vlastníctva adresy URL EOS New York zistil, že domény šiestich výrobcov blokov boli zakúpené prostredníctvom jedného e-mailového účtu.

EOS network centralizovaný a napadnuteľný

Až donedávna bolo hlavné obvinenie, že EOS mala v Číne neúmerný počet producentov blokov. V prípade spravodlivého hlasovania by to však bolo jednoducho otázkou toho, či sa viac čínskych subjektov prihlasuje.

Toto zistenie prichádza v nešťastnom čase pre EOS network. V tomto momente je rýchlost siete obmedzená a smeruje k distribúcii EIDOS tokenu prostredníctvom procesu simulovaného miningu.

Okrem toho obmedzenia rýchlosti siete spôsobili, že aplikácia EarnBet zverejnila rozhodnutie presunúť sa do inej siete. Celkový objem v sieti sa znížil a aktivita dApp stratila objemy, ktoré pochádzali od botov.

V súčasnosti neexistujú žiadne obmedzenia na to, aby sa človek stal producentom blokov, a nie je potrebné zverejňovať verejnú identitu. To je v rozpore s niektorými vysoko verejnými komunitami vrátane EOS Canada a EOS New York, ktoré pomohli popularite a konsenzu od spustenia EOS.

Potom sa však anonymným producentom a veľkým hráčom podarilo dostať na zoznam 21 BP. Tým sa otvárajú dvere možnému Sybill útoku, kde sa anonymní škodliví hráči môžu zmocniť hlasovania a konsenzu a schvaľovať chybné transakcie.

Možnosť jedného subjektu ovládať producentov viacerých blokov tiež vyvoláva otázku, či na dosiahnutie bezpečného konsenzu stačí 21 uzlov.

Projekt EOS je jednou z najvýznamnejších platforiem, ale získal množstvo kritík, počnúc samotným ICO procesom. Účty EOS tiež nie sú chránené voči cenzúre a ústava obsahuje aj pravidlá o zmrazení coinov, žetónov a blokovanie používateľov.

Zdroj:https://bitcoinist.com/eos-new-york-exposes-duplicate-block-producers/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart