Japonský maloobchodný gigant po úspešnom teste začína akceptovať Bitcoiny

Japonský maloobchodný gigant po úspešnom teste začína akceptovať Bitcoiny

Japonský predajca elektroniky Bic Camera umožní platby v bitcoinoch vo všetkých obchodoch v krajine.

Tokijská maloobchodná sieť spotrebnej elektroniky Bic Camera sa stáva najnovším členom skupiny veľkých maloobchodných predajcov, ktoré akceptujú bitcoin v celom Japonsku, ako sa uvádza v správe od Nikkei.

Skúška sa ukázala viac než úspešnou.

Podľa dnešnej správy viedla „väčšia než očakávaná“ popularita bitcoin platieb k tomu, že spoločnosť Bic Camera rozširuje bitcoin platby na viac než 40 japonských obchodov.
Ako CCN uviedla na začiatku apríla, Bic Camera najprv oznámila skúšobnú prevádzku prijímania bitcoin platieb zákazníkov na hlavnej prevádzke v Tokiu a v ďalšom obchode v meste. Zákazníci môžu nakupovať až do výšky 100 000 ¥ (približne 900 EUR) za spotrebnú elektroniku, ako sú fotoaparáty, notebooky, audio zariadenia atď.

Predajca sa spojil s tokijským bitFlyer, priemyselným startupom a japonskou najväčšou bitcoin burzou, aby spustili platobnú infraštruktúru „miesto predaja“ (PoS – point-of-sale). Ako spracovateľ platieb, brána bitFlyer zamieňa bitcoiny na fiat okamžite po zaplatení. Tieto fiat prostriedky sú následné presunuté k predajcovi nasledujúci deň. BitFlyer si účtuje 1% transakčný poplatok.
Rastúca popularita bitcoinu v Japonsku, v nadväznosti na nedávnu legislatívu, ktorá uznáva bitcoin ako legálny spôsob platby, sa tiež ukáže pri prijímaní bitcoinov v 139 obchodoch Kojima, sesterskej spoločnosti Bic Camera.

Minulý mesiac odhalil Midori Kanemitsu, finančný riaditeľ spoločnosti bitFlyer, že tento rok sa očakáva nárast počtu maloobchodných predajní, ktoré prijímajú bitcoin, na 300000. Dozvedeli sme sa, že japonský bitcoin startup BITPoint vedie diskusie s operátorom platobných terminálov, čo by mohlo priniesť prijímanie digitálnych mien u stoviek tisíc japonských maloobchodníkov.
Japonsko taktiež v júli skoncovalo s 8 % spotrebnou daňou z bitcoin nákupov, čím sa osvojenie bitcoinov stalo atraktívnym pre nových investorov a spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú bezhotovostné platby.

To všetko sa deje v čase, keď japonská vláda robí výrazné kroky smerom k prijatiu bezhotovostných platieb poskytnutím mandátu stratégii rastu s cieľom zdvojnásobiť digitálne platby v priebehu budúceho desaťročia.

Zdroj:obrazka:news.bitcoin.com,cryptocoinsnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart