Japonský gigant LINE oznamuje novú digitálnu mincu a decentralizované aplikácie

Japonská spoločnosť pre odosielanie správ LINE predstavila 5 nových decentralizovaných aplikácií (DApps) a novú japonskú digitálnu mincu.

Služba LINE je vyhlásená tým, že má viac ako 214 miliónov aktívnych používateľov, pričom už 30 miliónov z nich využíva mobilnú platobnú službu Line Pay. Firma odhalila, že jej nová séria DApps sa zameria na celý rad kategórií služieb vrátane predpovedí, odpovedí na rôzne otázky, ako aj na recenzie produktov, potravín či miest.

LINK- zámorský krypto token bol od začiatku septembra distribuovaný prostredníctvom transakcií na vlastnej globálnej burze digitálnych aktív spoločnosti BITBOX a bude tiež vydaný ako súčasť systému odmeňovania užívateľov DApps.

LINK však nie je k dispozícii na amerických alebo japonských trhoch, a tak spoločnosť LINE spustila samostatnú mincu nazvanú LINK Point, ktorá je výlučne pre obyvateľov Japonska.

LINK Point bude vydaný ako stimul pre používateľov nových DApps sypoločnosti LINE, ale nemôže byť obchodovaný na burze BITBOX kvôli domácim regulačným obmedzeniam. Spoločnosť BITBOX zatiaľ nedostala oficiálnu prevádzkovú licenciu od japonského finančného strážcu Financial Services Agency (FSA).

LINK Point bude fungovať ako súčasť služby LINE Pay. Jeden LINE Point je ocenený za jeden jen.

Celá táto služba je orientovaná na sieť blockchain, ktorá umožnila, aby sa DApps priamo použilo na platformu LINE. Dcérska spoločnosť platformy- Line Plus, spustila v apríli v Južnej Kórei blockchain pobočku nazvanú Unblock.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart