Japonský finančný úrad vysvetľuje prístup týkajúci sa kryptomien a ICO

Japonský finančný úrad vysvetľuje prístup týkajúci sa kryptomien a ICO

 

 

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) nedávno zverejnila dokument vysvetľujúci svoje finančné administratívne politiky, vrátane svojho prístupu ku kryptomenám a počiatočným ponukám mincí (ICOs).

Objasnenie politík FSA

Japonská agentúra pre finančné služby nedávno vysvetlila svoje finančné administratívne politiky a naznačila „aký druh politiky by mala finančná správa vykonávať,“ píše agentúra. V rámci 41-stranového dokumentu sa nachádza časť o kryptomenách.

FSA najprv hovorí o ochrane užívateľov búrz digitálnych mien. Citujúc, že kryptomeny využívajú Blockchain technológiu, „ktorá sa doteraz nevyskytovala“, agentúra uvádza, že na ochranu užívateľov je potrebný manažment podnikania a systému.

„Od začiatku roka 2017 sme zaznamenali cenové fluktuácie virtuálnych mien a rôzne pohyby na trhu s virtuálnymi menami, ako napr. súčasný forking,“ pokračuje agentúra zdôrazňujúc význam určenia toho, aký vplyv majú na užívateľov.

V dôsledku toho sa agentúra plánuje „pozrieť na trendy na trhu s [digitálnymi] menami“ a zabezpečiť, že na burzách sa realizujú správne obchodné operácie. FSA navyše potvrdil, že je potrebné venovať pozornosť „rovnováhe medzi podporou inovácií a ochranou užívateľov“ a dodal, že:

„Je nevyhnutné sledovať, či systém funguje … budeme reagovať na zmeny v prostredí okolo virtuálnych mien kvôli ochrane užívateľov, ako napr. overenie tohto príslušného vysvetlenia / poskytovaní informácií pre užívateľov.“

Okrem toho sa FSA snaží zaistiť bezpečnosť užívateľov prostredníctvom „bezpečnej a stabilnej prevádzky systému a prevenciou podvodov.“ To sa udeje overením toho, či bol na každej burze zavedený systém riadenia rizík. Agentúra sa tiež presvedčí, či boli implementované účinné protiopatrenia na zabránenie podvodným činom, ako je pranie špinavých peňazí.

ICO politika FSA

FSA vo svojom dokumente taktiež diskutovala o ICO.  S odvolaním sa na zvýšenie predajov tokenov, ktoré môže viesť k prijatiu digitálnych mien, agentúra poznamenáva, že „sa domnieva, že zákon o úhrade prostriedkov je aplikovateľný“ na ICO.

Ako však uvádza vo svojom skoršom vyhlásení, nie vždy to platí. FSA vysvetľuje:

„V prípade podvodných ICO budeme reagovať v spolupráci s ministerstvami a agentúrami, budeme podporovať dobrovoľnú reakciu zo strany odvetvia a užívateľov … Cieľom je chrániť užívateľov upozorňovaním na riziká ICO.“

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:news.bitcoin.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart