Japonsko je pripravené pomôcť krajinám – G20 s Krypto reguláciami

Japonsko je pripravené pomôcť G20 národom s riešeniami regulácie kryptomien.

Japonsko je jednou z prvých a jednou z mála štátov, ktorým sa podarilo vysporiadať s kryptomenami a prijatím predpisov. Aby sme pochopili dominanciu Japonska na krypto trhu, pred niekoľkými mesiacmi japonská národná mena Yen prekonala krátku dobu objem obchodov v amerických dolároch. Japonsko vedie rozhovory s niekoľkými ministrami financií a centrálnymi bankami krajín G20. Pomoc japonských regulačných orgánov sa bude organizovať prostredníctvom nadchádzajúceho samitu v júni.

Japonsko má náskok roky pred väčšinou národov v kryptosvete, pretože už v roku 2017 objavili potencial kryptomien a dokonca ich legalizovali pre verejné použitie. Pre predstavu, väčšina takzvaných krypto friendly krajín umožňuje iba obchodné využitie cryptos, ako sú výmeny a obchodovanie, zatiaľ čo verejné používanie a spoločný spôsob platby sú veľmi zriedkavé.

S cieľom pomôcť ostatným krajinám, aby boli na takej úrovni ako Japosnko, regulačné orgány vytvorili príručku, ktorú každá krajina G20 môže použiť na načrtnutie svojho rámca a tiež na zabránenie odlivu virtuálnej meny.

Podrobnosti o nariadení sa predkladajú a regulačná príručka bola vo veľkej miere pokrytá miestnym denníkom Sankeibiz. Prečítajte si úvodník o navrhovanej regulačnej pomoci

„Medzinárodné pravidlá sa vyvíjajú s cieľom zabrániť praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, s platnými obmedzeniami virtuálnej meny,“ „Na druhej zatial strane neexistujú žiadne pravidlá, pokiaľ ide o ochranu majetku zákazníka a zdravý trh, takže je to vôbec po prvýkrát, keď sa určité myšlienky zdieľajú medzinárodnea týkaju sa celého sveta nie len konkretnej meny,“ \ t
Rozhodnutie Japonska by mohlo byť svetlom pre mnohé krajín, ktoré nedokážu správne vyvodiť rámec alebo nie su schopné ho riadne realizovať. Japonskí regulátori povedali, že chápu, že s novou technológiou, je ťažké davať presne pravidlá: Avšak našli sme spôsob, ktory vam predstavíme na G20′

Hoci Japonsko patrí medzi najpro-kryptografické krajiny, priťahuje aj záujem hackerov. Len v minulom roku bolo Japonsko svedkom dvoch útokov na zmenárne, jeden na Coincheck v januári a Zaif v septembri. Agentúra pre finančné služby (FSA) vstúpila do činnosti celkom spontánne zvýšením dohľadu nad krypto burzami, vrátane vykonávania kontrol na mieste a vydávania pokynov na zlepšenie podnikania.

Ako FSA hladá podozrivé transakčné aktivity

FSA porovnáva obchodné aktivity spotrebiteľov s ich osobným príjmom a aktívami, ktoré vlastnia, a ak ich transakcia nespĺňa ich príjem, tak sa považuje za podozrivú transakciu. Ďalšia forma transakcii, ktorá vyvoláva podzorenie je, ak niekto obdrží veľkú sumu a okamžite ju prevedie na niekoho iného, ​​alebo ak niekto urobil niekoľko malých transakcií súčasne.

Vzhľadom k tomu, že existuje niekoľko anonymných krypto, ako je Monero, ktoré sľubujú úplnú anonymitu transakcií, ak sa zisti, že obchodník vymenil niečo za monero, okmažite spadá do hladáčika úradov.

Dúfajme, že táto regulačná príručka vytvorená japonskými regulačnými orgánmi pomôže aj ostatným krajinám nájsť chyby a nastaviť systém, z ktorého budú mať prospech všetci.

Zdroj: https://bitcoinexchangeguide.com/japan-ready-to-help-g20-nations-with-crypto-regulation-guidelines-and-solutions/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart