Japonsko a Kórea oficiálne schválili ich najväčšie burzy

Juhokórejská Internetová a bezpečnostná agentúra udelila dôležitý certifikát vedúcej krypto burze v krajine – Bithumb. Medzitým sa aj vedúca burza v Japonsku, Coincheck, registrovala u Agentúry Finančných Služieb.

Bithumb získal ISMS certifikát

Krypto burze Bithumb sa podarilo získať Information Security Management System certifikát od KISA (Juhokórejská Internetová a bezpečnostná agentúra).

Podľa oficiálne vyhlásenie ide o najvyšší certifikačný systém v krajine a krypto burzy so ziskom vyšším ako 8.99 miliónov dolárov sú podľa zákona povinné ho získať. Spoločnosť vyhlásila, že bude ďalej pracovať na zvyšovaní bezpečnosti. V súvislosti s touto vecou zástupca Bithumb povedal:

“Budeme pokračovať v zavádzaní najlepších bezpečnostných systémov v odvetví. … Staneme sa svetovým podnikom, ktorý bude viesť na trhu krypto búrz zriadením bezpečnej a dôveryhodnej krypto burzy.“

V júli 2016 bol Bithumb hacknutý, čo vyústilo v krádež kryptomien v hodnote 31 miliónov dolárov. Spoločnosť potvrdila, že bude straty všetkým poškodeným nahrádzať.

Japonský Coincheck dokončil registráciu u FSA

Ďalšou dôležitou udalosťou je, že jednej z najväčších krypto búrz v Japonsku sa podarilo dokončiť registračný proces “Registračný posudzujúci proces búrz s virtuálnymi menami” u Agentúry Finančných Služieb.

Na začiatku roka 2018 bol aj Coincheck hacknutý, čo malo za následok krádež XEM tokenov v hodnote 420 miliónov dolárov. Spoločnosť straty svojim používateľom kompenzovala a neskôr bola nadobudnutá spoločnosťou Monex Group – japonskou spoločnosťou poskytujúcou finančné služby.

Kórea a Japonsko sú poprednými krajinami, pokiaľ ide o obchodovanie Bitcoinu. Podľa Coinhills je japonský yen (JPY) po doláre druhou najčastejšou národnou menou, voči ktorej sa obchoduje Bitcoin a kórejský won (KRW) je v poradí tretí.

Zdroj: 1

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.