Japonské nízkonákladové aerolinky budú v roku 2017 akceptovať Bitcoin, nainštalujú Bitcoin automaty na letiskách

Japonské nízkonákladové aerolinky budú v roku 2017 akceptovať Bitcoin, nainštalujú Bitcoin automaty na letiskách


Peach sa stane prvou japonskou leteckou spoločnosťou, ktorá bude akceptovať Bitcoin a to v dôsledku regulačných zmien v krajine, ktoré sa začínajú vyplácať.
Peach, ktorá prevádzkuje nízkonákladové domáce lety, ako aj lety do Kórejskej republiky, Číny a Thajska, vo svojom pondelkovom komentári potvrdila, že Bitcoin sa stane platobnou možnosťou do konca roka 2017.
„Teraz môžete cestovať bez peňaženky,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti, Shinichi Inoue, na tlačovej konferencii. „Myslím, že ide o inováciu; vložíme do toho všetku našu energiu.“
Peach tiež plánuje inštalovať Bitcoin automaty na letiskách a dúfa, že sa pridá aj maloobchodný sektor pri ponuke platieb.
„Je to prvý skutočný krok v partnerstve pre Japonsko a cielime na viac spoločností a služieb,“ uviedol Inoue.
„Chceme podporiť zámorských návštevníkov a revitalizáciu japonských regiónov.“
Japonsko sa momentálne silne sústreďuje na Bitcoin v dôsledku v dôsledku zmien v právnych predpisoch, ktoré umožnili, aby sa s Bitcoinom zaobchádzalo ako s menou.
V súčasnosti prebieha veľký tlak na integráciu Bitcoin platobných možností pri tisíckach maloobchodníkov, či už sa jedná o kamenné alebo online predajne. Obchodníci zrejme očakávajú zvýšenie relatívne slabých tržných výdajov japonských spotrebiteľov.
Naopak, japonskí obchodníci sú v roku 2017 veľmi ctižiadostiví, na ich novom burzovom trhu prebehli transakcie s veľkými sumami. Licenčná schéma pre nové burzy, ktorá sa spustila už v apríli, prilákala približne 20 uchádzačov.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart